fbpx

TVN chciał nas sprowokować. Nieudolnie [OŚWIADCZENIE]

tylko jedna reklama


TVN chciał nas sprowokować. Nieudolnie [OŚWIADCZENIE]

Dzisiaj odbyła się kolejna rozprawa w sporze o naruszenie dóbr osobistych pomiędzy TVN a Vogule Poland. To była dla nas wyjątkowo ważna sprawa, bo zeznawaliśmy osobiście i mogliśmy wyjaśnić, dlaczego pozew TVN uważamy za bezzasadny i w jaki sposób spółka naruszyła nasze dobre imię i renomę spółki Vogule Poland.

A naruszyła w wielu aspektach, m.in poprzez doprowadzenie do skasowania naszego poprzedniego konta na Instagramie, gdzie zgromadziliśmy 230 tysięcy obserwatorek i obserwatorów, publiczne oskarżenie nas o kradzież treści TVN (o co jednak nie zdecydowali się nas pozwać…) czy w końcu zarzut rzekomego pasożytnictwa na ich produkcjach (od roku nie komentujemy programów TVN i mamy się świetnie). 

Spór jednak dotyczy dóbr osobistych. Strona przeciwna wyjmowała nasze słowa z kontekstu i próbowała wyraźnie wytrącić nas z równowagi, wytknąć błędy. W naszej ocenie nieudolnie i jesteśmy dumni ze swoich zeznań.

Dziękujemy osobom, które przybyły na rozprawę. Niektóre prosto z nocnej zmiany w pracy, niektóre też z innych miast. Dziękujemy, jesteśmy szczerze wzruszeni Waszym zaangażowaniem, poparciem, jakie od Was dostajemy oraz chęcią poświęcenia czasu na tę sprawę.

Nie ma nas bez Was. Jeśli nie byłoby Was, nie byłoby Vogule Poland. Wiemy to i tym bardziej Was szanujemy i z pokorą dziękujemy za wsparcie.

To jeszcze nie koniec tego procesu. Sędzia wyznaczyła datę ostatniej rozprawy, kiedy zostaną przedstawione mowy końcowe obu stron. Oczywiście na nią zapraszamy, ponieważ nie mamy nic do ukrycia, jesteśmy w tej sprawie transparentni (tu przeczytacie poprzednie części tego sporu) i wierzymy w swoje racje.

22 października 2019 roku, godzina 13:00, sala 44
Sąd Okręgowy przy ulicy Czerniakowskiej 100 w Warszawie

Jednocześnie podkreślamy, że mnogość spraw, jakie założył nam TVN (aż pięć!) dotyczących w dużej mierze tych samych spraw, kosztuje nas realne pieniądze. I to niemałe: wynagrodzenie dla prawników, opłaty sądowe czy w końcu czas poświęcony na przygotowywanie się do odpierania ataków.

Prosimy Was więc nie tylko o wsparcie podczas procesu, ale w miarę możliwości na wsparcie finansowe naszych działań. Dzięki temu możemy rozwijać się i odważnie walczyć o wspólne racje z wielką, międzynarodową korporacją, jaką jest TVN. Wpłat możecie dokonywać tutaj – jednorazowo lub ustawić abonament.

#freevogulepoland

Patryk Chilewicz
Adam Mączewski