tylko jedna reklama


Maciej Musiał
newsy, serio

Maciej Musiał o LGBTQ: “Przepraszałem za te słowa” [TYLKO U NAS]

Podaj dalej:

Maciej Musiał przez lata uchodził za grzecznego chłopca z dobrego, katolickiego domu, z którego wyniósł konserwatywne wartości. Tak go przedstawiano w mediach, w których plotkowano nawet o tym, że spotyka się z Kingą Dudą, córką pary prezydenckiej. Te doniesienia nigdy nie zostały potwierdzone.

Teraz, gdy Maciek już nie jest “tym dzieciakiem z Rodzinki” i jest o nim głośno z powodu ról w 1983 i Wiedźminie, jak echo wracają jego słowa z 2013 roku, gdy w wywiadzie z Łukaszem Jakóbiakiem powiedział:

Dziwne rzeczy mi fani czasem piszą. Jakiś koleś mi zdjęcie bez koszulki wysyła i prosi, wyślij mi swoje. (…) Powiem wprost, jasno, stuprocentowo: moja orientacja jest ta poprawna. Ta z punktu widzenia biologicznego bardziej poprawna.

Przyznajmy – niezbyt mądra to wypowiedź i mocno krzywdząca dla środowisk LGBTQ. Postanowiliśmy teraz, pięć lat po tamtych słowach, spytać go, czy je podtrzymuje.

Maciej Musiał
fot. Marcin Kempski / ELLE MAN

Absolutnie nie podtrzymuję tych słów. Miałem wtedy chyba 16 lat (18 – przyp. red.), dziennikarz zaskoczył mnie tym pytaniem, próbowałem wybrnąć, wyszło nietaktownie. Od tamtej pory zdarzyło mi się przepraszać osoby homoseksualne w moim otoczeniu za te słowa. Wspieram środowiska LGBT – odpowiedział nam 23-latek.

Umówmy się – każdy z nas w wieku 18 lat mówił głupoty, których wolałby dziś nie pamiętać. Ludzie się zmieniają, zmienił się też Maciek. Szanujemy, że potrafi przyznać się do błędu i przeprosić. To umiejętności rzadko występujące wśród osób publicznych, więc tym cenniejsza.


Podaj dalej:

You Might Also Like

Comment

Comments are closed.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot