syrenka

Syrena: „Jestem lesbijką i jara mnie tęczowa flaga” *TYLKO U NAS*

3 minut czytania

W Polsce trwa debata dotycząca akcji Stop Bzdurom. Aktywistki przyozdobiły warszawskie pomniki tęczowymi flagami. Według strony rządzącej pomniki zostały znieważone, a prokuratura Zbigniewa Zero oraz policja dbają o prześladowania aktywistek.

Skoro sprawa nabrała tak dużej rangi i okazało się, że pomniki mają uczucia (!), to postanowiliśmy porozmawiać z jednym z nich. Nasz wybór padł na Syrenkę Warszawską. Oto zapis całej rozmowy, którą przeczytacie tylko u nas.

Patryk Chilewicz: Cześć Syrenko, jak się masz?

Syrenka Warszawska: Cześć, ale czy możesz nie zdrabniać mojego imienia? Nie jestem małą dziewczynką, a dojrzałą syreną.

Dobrze, w takim razie: Syreno. Podobała ci się akcja Stop Bzdurom?

Na początku nie wiedziałam, czego one ode mnie chcą. Przyszły w środku nocy, myślałam, że znowu ktoś chce mi się odlać na ogon. Ostatecznie jednak byłam miło zdziwiona. Potraktowały mnie z szacunkiem. Czułam się dopieszczona.

Nie uraża twoich syrenich, pomnikowych czy innych religijnych uczuć tęczowa flaga?

Oszalałeś?

Już dawno, ale tym razem wolę zwyczajnie dopytać, bo taka narracja jest przedstawiana przez obecnie rządzących i część gówno-mediów.

Tak, słyszałam trochę tych pojebusów. Szok. Odpowiadając na pytanie: jara mnie tęczowa flaga. Uważam, że totalnie do mnie pasuje. Jest ładna, kolorowa, a Jan Woydyga, który mnie wyrzeźbił, oczywiście postawił na smutny kamień. Męczę się już w szarzyźnie od 115 lat, starczy. Dajcie koloru.

Rozumiem, że warstwa wizualna pasuje. A przesłanie akcji?

Widziałam tyle zła, że nie mam siły nawet udowadniać, jak mądra, ważna, wolnościowa jest to akcja. Poza tym mam też prywatne odczucia, o których jeszcze nigdy nikomu nie mówiłam.

O czym mówisz?

Rok 2020 jest tak pojebany, że chyba przyszedł czas na zrobienie tego: jestem lesbijką. Setki lat temu zostałam złowiona przez durnych rybaków. Udało mi się uwolnić, ale zgubiłam moją partnerkę. Wiem, że ona osiadła w Kopenhadze. Jesteśmy teraz w związku na odległość.

Jest coś, co chciałabyś przekazać Polkom i Polakom?

Tak. ***** ***!

Patryk Chilewicz

Pracował w brukowcu, sprzedawał buty i podawał szampana Beacie Kozidrak – powiedziała mu wtedy, że jest fajny. Niespecjalnie w to uwierzył i wciąż czuje potrzebę udowadniania sobie i innym, że taki właśnie jest. Dlatego już od dziesięciu lat zatruwa życie celebrytom (a ci albo go uwielbiają, albo nienawidzą). Kocha kotki i marzy o wyprowadzce z Ziemi. W wolnych chwilach miewa ataki paniki lub czyta komiksy o kaczkach.