tylko jedna reklama


TVN Vogule Poland
serio, varia

Kolejne pozwy ze strony TVN. Znamy datę pierwszej rozprawy [OŚWIADCZENIE]

Podaj dalej:

Na dzień dzisiejszy toczą się jednocześnie cztery sprawy sądowe przeciwko nam. Jedna z nich skierowana jest przeciwko nam obu, więc de facto nasze zaangażowanie czasowe i emocjonalne jest takie, jakby spraw było pięć. Niestety dla dobra procesowego nie możemy Was poinformować o ich szczegółach, ponieważ nie możemy publicznie wykładać wszystkich swoich atutów i argumentów, które przedstawimy w sądzie. Niektóre ze spraw pokrywają się treściowo ze sobą i – w naszej ocenie – są próbą zalania nas (a przez to także niestety wymiaru sprawiedliwości) masą papierów, rozpraw, a względem nas nacechowane są generowaniem kosztów.

Pierwsza z rozpraw, o rzekome naruszenie dóbr osobistych TVN, odbędzie się 7 marca. Szczegóły podamy bliżej posiedzenia, ale już zapraszamy na nią Vogulemaniaczki, Vogulemaniaków i media.

W naszej ocenie działania TVN i ilość spraw, które obecnie toczą się z ich powództwa, ewidentnie świadczą o tym, że próbują nas nie tylko całkowicie wyeliminować z przestrzeni publicznej, ale też pogrążyć finansowo. Nie jest tajemnicą, że TVN jest teraz częścią międzynarodowej korporacji, która ma praktycznie nieograniczone możliwości finansowe. My jesteśmy lokalną spółką, którą współtworzą dwie osoby. Tymczasem każda kolejna sprawa sądowa to kolejny wydatek. Najwyraźniej TVN myśli, że uda im się doprowadzić nas na skraj bankructwa, przez co skutecznie zamkną nam usta.

Tu przeczytasz wszystkie teksty dotyczące tego sporu

Czy naprawdę chcemy żyć w świecie, w którym to wielki gracz dyktuje warunki tylko dlatego, że ma mnóstwo pieniędzy? Czy sprawiedliwość polega na tym, by wyeliminować mniejszego gracza? I w końcu: czy chcemy żyć w świecie, w którym TVN narzuca co jest fajne i śmieszne, a gdy ktoś śmie mieć własne zdanie, to próbuje się go usunąć z Internetu i innych środków masowego przekazu?

My nie chcemy tak żyć. Mamy nadzieję, że Wy również nie. Dlatego, sugerując się Waszymi wcześniejszymi deklaracjami o gotowości wsparcia nas, założyliśmy profil na Patronite, gdzie możecie cyklicznie wpłacać pieniądze na wsparcie w ramach podjętych przez nas działań procesowych oraz dalszy rozwój projektu.

#freevogulepoland

Patryk Chilewicz
Adam Mączewski


Podaj dalej:

You Might Also Like

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot