fbpx

Marcin Dubiel z ferajną kpią z dzieci w Afryce. Niżej się już nie da…

tylko jedna reklama


Marcin Dubiel z ferajną kpią z dzieci w Afryce. Niżej się już nie da…

Stary, skośny murzyn! Co jest grane? Jaki zajebisty! Fajny! powiedział jakiś koleżka, trzymając w rękach małe dziecko. Trzymający telefon Marcin Dubiel wybucha gromkim śmiechem. Nagranie ląduje na Stories tego ostatniego.

To przelało moją czarę goryczy. Milczałem wcześniej, gdy Dubiel, Ola Nowak i kto wie jeszcze ile internetowych bezosobowości pojechało do Afryki i robiło sobie wystudiowane zdjęcia w full makeupie, z wypiętym tyłkiem w otoczeniu ubogich mieszkańców. Milczałem, bo na szczęście w komentarzach co światlejsi nie pozostawiali na ich bezmyślnym afrykańskim lansie suchej nitki.

Czara goryczy przelała się jednak we mnie, gdy poza lansem na ubogie dziecko z Afryki doszła ostra szydera i bezmyślność jej towarzysząca. Kim trzeba być, by w ten sposób traktować ludzi, którym rzekomo chce się pomagać? I kim trzeba być, by wrzucać takie nagranie myśląc, że to jest zabawne, ciekawe, ważne lub mądre?

Na to pytanie niech odpowiedzą sobie reklamodawcy, za hajs których bawią się te głupie dzieciaki. To oni utrzymują tę moralną zgniliznę w publicznym eterze. To oni utrzymują ich głupotę i dają jej legitymację do działania. Zastanówcie się, kogo wspieracie i czy milion obserwatorów Dubiela na Instagramie jest wart ładowania kasy w cynicznego głupca, który jest na tyle bezmyślny, że kpi z pomocy charytatywnej, której rzekomo tyle poświęca uwagi.

Marcin Dubiel nagranie usunął. Mimo wielu zgłoszeń tego rasistowskiego wybryku Instagram nie uznał ich za zasadne. Powód? Dubiel ma zweryfikowane konto (niebieska odznaka), więc w świecie algorytmów jest ponad prawem i przyzwoitością. Mam nadzieję, że ludzie okażą się mądrzejsi od reklamodawców i algorytmów, szybko nie wybaczając tej żenady.

Comments are closed.