Kto nie chciałby zapomnieć o paru, bądź więcej, żenujących wyborach w swoim życiu? Gorzej, gdy tym czymś jest ludzka istota nieustannie przypominająca nam o własnym złym guście, desperacji lub chronicznym zaślepieniu. Wtedy nie pozostaje nam nic innego niż przeprosić się z przeszłością i przepracować traumę po wstydliwym i groźnym dla naszej pozycji społecznej widmie ex-związku.

Jeśli brać kogokolwiek na tym świecie za przykład, to tylko Drake’a. Ten typ nigga* jest tak miły, że kobiety po jednej randce uważają się za jego ex. Nie wiem, czy to niesamowite połączenie genów czarnego ojca i żydowskiej matki, czy kanadyjskiego paszportu, ale Drake jest najmilszym z żyjących na tym świecie raperów (nie licząc Urszuli w „Pokonamy fale” i Ibisza w „Pomaganie jest trendy”). Kocha, z wzajemnością, wszystkie kobiety świata – obojętne czy są w wielu jego matki (Tyra Banks) lub babki (J.LO), czy są muskularnej budowy (Serena Williams), czy wypuszczają najbardziej irytujące piosenki na świecie (Nicky Minaj), to Drake nigdy nie wstydzi się swoich ex. Zazdroszczę i z pokorą przyjmuję jego mądrości.

*śmieszne memy

Wyznaj publicznie miłość

Mało jest gorszych pomysłów na świecie, ale jeśli już masz takie przewinienie na koncie, postaraj się, żeby twoja była wyglądała jak Rihanna, bo po czymś takim już wyprzeć się nie możesz

Miej kompromitujące zdjęcia zawsze przy sobie

Odpędź nim, jak dziką zwierzynę, byłego. Warto przypomnieć Drakowi, że J.LO nagrała przynajmniej 4 piosenki z Pitbullem, który nosi rybaczki wyżej niż twój ojciec w latach 90-tych.

1

Nie muszę chyba dodawać co ta Pani z tyłu robi ze śmiechu.

Otwarte furtki

Nic tak nie trzyma w ryzach dziwnych byłych, jak perspektywa ponownego zejścia się. Wyczuj cienką granicę pomiędzy okrucieństwem, a własnym poczuciem bezpieczeństwa i voilà. Prawdopodobieństwo i skutki niepowodzenia podobne do gry w ruletkę, ale metoda warta ryzyka.

Kamuflaż

Para okularów, mini afro, dziwny sweter. Nie do poznania! A nawet jeśli twój ex cię rozpozna i, co najgorsze, zagada, to wykpij próby zmiany tożsamości potrzebą eksperymentów modowych, załamaniem nerwowym, kryzysem finansowym lub eliminacjami do Shoping Queen. Gwarantuje, że odejdzie sam.

Zablokuj numer

You used to call me on my cell phone. You USED to.

2

Proste, genialne, szach mat.

Powinnam od tego zacząć, przepraszam.


tekst: Doris