Stonewall TV

Epatowanie + seksualizowanie = Stonewall TV

1 minuta czytania

Dochodzimy do momentu w walce o prawa osób LGBTQ+, w którym wszyscy chyba zaczynają rozumieć, że nieistotne jak mocno wejdziesz w heteronormę i jak bardzo będziesz spełniać oczekiwania konserwatywnego społeczeństwa – i tak będziesz dla nich gatunkowo gorszym. Może więc warto pokazywać im, że świat osób LGBTQ+ wcale nie jest jakimś satanistycznym, ociekającym spermą pokojem z dybami gdzieś głęboko pod ziemią?

Takie wyzwanie podjęły osoby z Grupy Stonewall, poznańskiej organizacji LGBTQ+. Ich konto na YouTubie to zastrzyki dobrego humoru, wiedzy o seksie nieheteronormatywnym (choć umówmy się, anal nie jest czymś obcym dla par hetero) i otwartości. Stonewall TV nie klęka przed heteronormą, nie stara się wpasować w narzucone reguły, a tworzy własne: pełne szacunku, równości i okraszone dystansem.

Dobrze się to ogląda i jeśli przestraszyło was słowo anal, to pragnę uspokoić, że to filmy na YouTubie, a nie PornHubie, także nie widać wkładaka.

Patryk Chilewicz

Pracował w brukowcu, sprzedawał buty i podawał szampana Beacie Kozidrak – powiedziała mu wtedy, że jest fajny. Niespecjalnie w to uwierzył i wciąż czuje potrzebę udowadniania sobie i innym, że taki właśnie jest. Dlatego już od dziesięciu lat zatruwa życie celebrytom (a ci albo go uwielbiają, albo nienawidzą). Kocha kotki i marzy o wyprowadzce z Ziemi. W wolnych chwilach miewa ataki paniki lub czyta komiksy o kaczkach.