Za chwilę kolejna nasza rozprawa w sprawie TVN. Zapraszamy Was do wzięcia w niej udziału! [OŚWIADCZENIE]

tylko jedna reklama


Za chwilę kolejna nasza rozprawa w sprawie TVN. Zapraszamy Was do wzięcia w niej udziału! [OŚWIADCZENIE]

9. maja odbyła się kolejna rozprawa, którą wytoczyła nam grupa TVN. To sprawa, którą grupa TVN wytoczyła przeciwko Patrykowi i Adamowi jako członkom zarządu spółki – tak więc sprawa dotyka nas prywatnie, za działania, które podejmujemy w ramach Vogule Poland.

Wszystkie sprawy w tym temacie są opisane tutaj.

Sprawa z punktu widzenia podnoszonych w niej argumentów i żądań kierowanych pod naszym adresem jest analogiczna jak zakres procesu toczącego się wobec naszej marki. W naszym odczuciu takie działania ukierunkowane pod adresem nas, jako członków zarządu spółki Vogule Poland, należy potraktować jako próbę wzbudzenia w nas strachu i przytłoczenia ilością postępowań, która ma nie tylko narazić nas na dodatkowe koszta i zaabsorbować nas czasowo, ale także przedstawić nas w złym świetle i odciągnąć od bieżących spraw. Nie wspominając już o tym, że prowadzenie dwóch takich samych w zasadzie spraw przez dwa Sądy, zajmuje czas Sądu oraz daje podstawę do przepalania pieniędzy podatników, a więc także Waszych.

Nie było nas na tej rozprawie ze względu na to, że od dawna mieliśmy zaplanowany wyjazd zagraniczny, o czym oczywiście poinformowaliśmy Sąd.

Z relacji naszych pełnomocników wiemy, że na rozprawie zeznawało dwoje świadków, pracowników TVN. Po raz kolejny pojawiły się po stronie TVN argumenty usprawiedliwiające zachowania pracowników TVN w stosunku do nas, które w naszym odczuciu są nieakceptowalne, np. zaproszenie obcej osoby na spotkanie służbowe do gejowskiego klubu.

23. maja o godzinie 09:00 w Sądzie Okręgowym przy ulicy Czerniakowskiej 100 w Warszawie w sali numer 44 czeka nas kolejna rozprawa wymierzona przeciwko Vogule Poland. Sprawa dotyczy rzekomego naruszenia dóbr osobistych marki TVN.

freevogulepoland
Tak było w marcu!

Będziemy na niej i serdecznie zapraszamy także Was. Wasze wsparcie jest dla nas czymś bardzo ważnym. Wiecie, że dbamy o społeczność, którą współtworzymy, staramy się też naszą działalnością nie raz dodawać Wam otuchy czy wyrazić zrozumienie. Tym razem będziemy prosić o to samo, ale w stosunku do nas.

Każda sprawa to dla nas potężny wydatek: koszty sądowe plus opłacenie adwokatów. Prosimy Was o wsparcie w postaci jednorazowych lub regularnych wpłat dowolnej wielkości. Możecie ich dokonać tutaj.

Żebyście zrozumieli: ta sama sprawa toczy się równolegle przeciwko Adamowi, Patrykowi i Vogule Poland. Te same argumenty, ci sami świadkowie, te same zarzuty. Cel? W naszej opinii jedynie taki, żeby uprzykrzyć nam chęć wyrażania swobody twórczej i dawania wam trochę uśmiechu każdego dnia, a przede wszystkim próba zamknięcia nam ust.

Po rozprawie majowej kolejna rozprawa (nie przeciwko spółce, a nam prywatnie) odbędzie się 6. czerwca o godzinie 10:00 w Sądzie Okręgowym przy Al. Solidarności 126 w Warszawie, w sali numer 132. Będziemy o niej jeszcze przypominali.

Nie możemy pozwolić, by wielka korporacja mogła decydować o tym, co jest śmieszne, a co nie jest. Nie możemy pozwolić, by firma z praktycznie nieograniczonym budżetem mogła dublować zarzuty, próbując pogrążyć inną firmę, która jest dla niej niewygodna wizerunkowo. Niewygodna, bo jest niezależna i ma czelność wyrażać własne zdanie. Chcecie żyć w świecie, w którym nie można wyrażać swoich krytycznych opinii? My nie chcemy.

#freevogulepoland

Patryk Chilewicz
Adam Mączewski

Comments are closed.