fbpx

Teorie spiskowe o bajkach z dzieciństwa

tylko jedna reklama


Teorie spiskowe o bajkach z dzieciństwa

Macie czasami tak, że gdy na fali sentymentu wracacie do ukochanej bajki z dzieciństwa, to okazuje się, że już nie jest taka fajna? Ano właśnie, a to i tak pół biedy. Gorzej, gdy okazuje się, że bajki z dzieciństwa zawierają teorie spiskowe, które mogą zburzyć wyobrażenie o nich.

Przedstawiamy Wam nasze ulubione teorie spiskowe dotyczące popularnych bajek, które znaleźliśmy w sieci. Trochę jesteśmy zaniepokojeni naszym dzieciństwem…

Atomówki – historia chorej dziewczynki

A co jeśli trzy super bohaterki z Townsville nigdy nie istniały? Istnieje teoria, że wszystkie przygody, które znamy z doskonałego serialu animowanego, dzieją się… w głowie pewnej dziewczynki. Ma ona cierpieć na rozszczepienie osobowości, które pozwalają jej mieć kilka alter ego. Dziecko ma mieć halucynacje, które sprawiają, że widzi dziwnych przeciwników: agresywnego pawiana (Mojo Jojo) czy różowego wieśniaka (Feler Lumpeks).

Flinstonowie – postapokaliptyczna przyszłość

A co, jeśli Flinstonowie to nie jest odległa przeszłość, a… przyszłość? Serial powstawał w latach 60. XX wieku, gdzie wizja wojny atomowej wcale nie była tak odległa. Dodatkowo: dlaczego osoby z epoki kamienia łupanego miałyby obchodzić Boże Narodzenie?!

Ed, Edd i Eddy – opowieść o nieżyjących chłopcach

To wyjątkowo przerażająca wizja. Każdy z Edów jest inny i każdy wydaje się nieco… nierealny. Pogłoska głosi, że to opowieść zza światów, do których trafiły dusze dzieci z różnych epok. Rolph jest prostym farmerem i miał zginąć na początku XX wieku. Zaś Nazz to hipiska żywcem wyjęta z epoki dzieci kwiatów. Jej śmierć jest szacowana na końcówkę lat 70. Poniżej macie całą rozpiskę, w którym roku miały zginąć dzieci, których przygody dusz śledzimy w serialu.

Ed, Edd i Eddy

Dużo teorii spiskowych co tydzień w naszym przeglądzie prasy!

Spongebob – ofiary mutacji genetycznych

Spongebob i jego przyjaciele nie wyglądają jak zwykłe morskie żyjątka, raczej jak potworki widziane przez kogoś na kwasie. Dotąd myśleliśmy, że to kwestia substancji zażywanych przez scenarzystów, ale co jeśli to realistyczne odwzorowanie rzeczywistości? Podpowiedzią jest tu rejon, w którym zamieszkują bohaterowie serialu – atol Bikini. To właśnie tam w połowie XX wieku Stany Zjednoczone przeprowadziły kilkadziesiąt prób atomowych. Być może więc śmieszna gąbka jest ofiarą choroby popromiennej?

Chojrak tchórzliwy pies – życie zwykłego psa

W tej doskonałej kreskówce obserwujemy świat oczami psa. A co jeśli w Nigdzie (nieistniejące miasteczko w stanie Kansas) tak naprawdę nie dzieje się nic złego? A wszystko dzieje się w głowie wrażliwego czworonoga, który zupełnie inaczej odbiera to, w jaki sposób zachowują się ludzie? Weźmy choćby pod uwagę pustkę wokół farmy Muriel i Eustachego. Jak to się dzieje, że tak szybko znajdują się oni w miasteczku? Czy ta odległość nie jest tylko zaburzoną perspektywą małego pieska?