fbpx

Taylor Swift już nigdy nie zaśpiewa swoich piosenek? #IStandWithTaylor

tylko jedna reklama


Taylor Swift już nigdy nie zaśpiewa swoich piosenek? #IStandWithTaylor

Choć Taylor Swift ostatnio skupiała się na promocji ostatniego albumu Lover, to przeszłość nie chce dać jej o sobie zapomnieć. Przeszłość o tyle chwalebna, że pełna muzycznych sukcesów, a o tyle smutna, że będąca teraz w rękach osoby, która wyraźnie jej, delikatnie pisząc, nie lubi. Pisaliśmy o tym szerzej w czerwcu 2019 roku.

Teraz sprawa własności piosenek, które Tay w większości napisała lub/i skomponowała wraca. Wszystko przy okazji American Music Awards, gdzie artystka miała wykonać medley swoich najpopularniejszych piosenek. Jak wynika z jej relacji – udział wisi na włosku, ponieważ Scooter Braun zakazał jej publicznego odtwarzania muzyki, do której kupił prawa. O wszystkim Swift oznajmiła na swoim Stories:

W akcji #IStandWithTaylor biorą udział już miliony osób, w tym jej przyjaciółka, Selena Gomez, która przecież dodatkowo jest byłą dziewczyną podopiecznego Brauna, Justina Biebera.

W obronie Tay stają kolejne osoby z muzycznej branży:

Pewnym smutnym zaskoczeniem jest dla nas, że po stronie Brauna stanęła SIA. I (chyba) tylko ona.

Powstała też stworzona przez pewną fankę petycja, która ma zwrócić uwagę na ten absurdalny problem, w którym Taylor Swift przez komplikacje prawne nie może wykonywać utworów, które stworzyła i które są znane dzięki jej pracy.

My też przyłączamy się do akcji. Niezależnie od tego, czy lubi się Taylor czy nie, ciężko zgodzić się na taką niesprawiedliwość i zwykłą złośliwość ze strony Brauna.

Scooter, you need to calm down.