reklama

Macie czasami wrażenie, że obok Was istnieje jakiś równoległy świat z równoległymi gwiazdami? Z jednej strony jest to jdabrowsky, a z drugiej Roksana Węgiel, rocznik 2005.

Węgiel (jakże medialne nazwisko, bez ironii!) urodziła się w Jaśle, czyli tam, gdzie Michał Szpak. To ten chłopak, który marzy o byciu Freddiem Mercury, ale póki co jego największym osiągnięciem jest bycie w pierwszej dziesiątce w – tak – Eurowizji. Konkursie, gdzie wygrywa pierwsze miejsce. Jednak nie w Polsce, gdzie wygrywa każde miejsce, które nie jest miejscem ostatnim. Michał od kilku lat świętuje więc wielki sukces, jakim jest nie zaliczenie dramatycznej porażki.

Roksana ma na swoim koncie nauki judo, które zbliżają ją do kolejnej znanej osoby ćwiczącej za dzieciaka sztuki walki – Anny Lewandowskiej. To ta osoba, która dzięki małżeństwu ze znanym piłkarzem uplasowała się w czołówce najpopularniejszych celebrytów w Polsce, co sprytnie wykorzystała do promocji swoich idei dotyczących zdrowia, które często bywają negowane przez prawdziwych specjalistów w temacie dietetyki.

Roxie zwyciężyła w programie The Voice Kids, o czym dowiadujemy się dopiero teraz, ponieważ liczba talent show, dzieci śpiewających Niemena, smutnych historii z rozbitymi rodzinami oraz wielkich talentów ukrytych w małych dziewczynkach jest tyle, że zrezygnowaliśmy ze śledzenia któregokolwiek. Węgiel była w grupie Edyty Górniak, czyli niedoszłej zwyciężczyni Eurowizji dla dorosłych z 1994 roku. To drugie miejsce jest dla Edi mitem założycielskim kariery, a zarazem przekleństwem, bo przy każdej możliwej okazji ta historia wraca do niej jak bumerang. Dodatkowo legendę podgrzewa fakt, że Górniak miała ponoć wygrać pamiętny konkurs, lecz jego organizatorzy uznali, że nasz kraj tuż po transformacji ustrojowej i w mocno nieustabilizowanej sytuacji mógłby nie udźwignąć organizacji.

Zobacz koniecznie: Niespodzianka urodzinowa na koncercie Edyty Górniak [WIDEO]

I tak przenosimy się do 25.11.2018 roku, gdy Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior, odbywającą się w tym roku w Białorusi. Tak zdecydowali widzowie, dając jej najwięcej, bo 136 punktów i windując z miejsca siódmego na pierwsze.

Eurowizja Kids 2018
Tak uplasowały się kraje po głosowaniu sędziów
Eurowizja Kids 2018
Ostateczny wynik, po uwzględnieniu głosów publiczności

Przed Węgiel teraz wielkie możliwości i szansa na naprawdę spektakularną karierę, której oczywiście życzymy. Posłuchajcie utworu, który okazał się najlepszy:

PS. A w Polsce i tak liczba publikacji z tego ewidentnego sukcesu polskiej piosenkarki i wygranej w międzynarodowym konkursie będzie mniejsza od analiz tego, w jaki sposób polscy piłkarze wygrali mecz zaliczając remis oraz dlaczego Lewandowski nagle złapał kontuzję tuż po tym, jak cały kraj wyśmiał moment, w którym nie trafił w bramkę. Jak zawsze u nas: miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Tym bardziej warto doceniać tych, którym rzeczywiście się coś udało. Brawo Roxie!

reklama