fbpx

Pozostańcie wrażliwi! Chodźcie na wystawę, której będziemy bohaterami

Choć Vogule Poland z założenia skupia się na kulturze niskiej i na niej wyżywa się, z wielką przyjemnością obserwujemy inicjatywy kultury wyższej. Zwłaszcza, jeśli sami dokładamy do niej swoje „pięć groszy”. 

Tym samym chcielibyśmy zaprosić Was na wystawę prac Daniela Weissa, który stworzył serię zdjęć przedstawiających pojęcie płci w opozycji wobec utartych schematów. Nas też sfotografował, a żeby było ciekawiej, zdjęcie zrobił nad ranem, po naszym after party po Paradzie Równości. Byliśmy zmęczeni, ale ponoć wyszliśmy szczupło. A to przecież najważniejsze…

Oddajemy głos samemu artyście:

Płeć Nie Znaczy to projekt artystyczno-fotograficzny Daniela Weissa częściowo realizowany wraz ze stylistą Rafałem Schneiderem (moda unisex) oraz innymi osobami (artyści oraz modele). Tematem zainteresowań poznawczych jest tworzenie własnej tożsamości w sferze cielesności, płci oraz wizerunku, a celem artystycznych poszukiwań poruszenie tematu „męskości i kobiecości” oraz odchodzenia od stereotypów swojej biologicznej płci, starając się o większe przyzwolenie społeczne w kształtowaniu własnej tożsamości. 

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 3.08 o 19:00 w poznańskim Inkubatorze Kultury – Pireus. Wystawa potrwa do 19.08, a więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Daniel zbiera też kasę na rozwój projektu i wydanie albumu ze zdjęciami z wystawy. Także jeśli chcecie mieć nas w domku, to wpłacajcie śmiało!