fbpx

Na ratunek kotu

Święta już na szczęście za nami. Ale lodówki są wypełnione niesamowitą ilością jedzenia. Co z nim zrobić? Oczywiście dla grubasków to wesoła wiadomość. A co z tymi, którzy może nie tyle dbają o swój wygląd, ale mają problem z niepohamowaną żądzą wpierdalania, a potem płaczą po nocach, że tyle żrą? Albo płaczą po nocach z innych powodu (np. że Simon z „Quantico” nie jest gejem) i wtedy sięgają po pierniki czy majonez z jajkiem? Z pomocą wtedy przychodzą koty, które przeważnie są wszystkożerne. Chętnie zjedzą śmierdzący pasztet zrobiony ze starego mięsa. Z rozkoszą dobiorą się do sałatki warzywnej, w której pływają skorupki po jajkach czy obrzydliwy, twardy makowiec, który w najlepszym przypadku posłuży jako zabawka. Ale co jeśli nasz kot będzie zbyt łapczywy i zeżre całą polędwicę? Jak sobie poradzić, gdy kot symultanicznie sra i rzyga w wigilijną noc? Bez obaw, temu będzie służyć niniejszy poradnik.

Jeżeli mamy pewność, że kot przedawkował polędwicę i że zanosi się na biegunkę i wymioty należy niezwłocznie sprowadzić pomoc. Szybko i sprawnie rozdzielić zadania pomiędzy zgromadzonych, np.: Mamo wstaw wodę na herbatę!; A ojciec niech wraca na fotel i wpierdala makowca! Przy takiej organizacji mamy pewność sprawności koordynacji akcji ratunkowej. Ważne też jest, by kota głaskać i uspokajać. Mówić, że wszystko będzie dobrze, że trzeba było tyle nie żreć, że sobie skurwielu na to zasłużyłeś, że zaraz herbatki z miętą się napijesz. Jak udowadniają naukowcy z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, 21 na 37 kotów chwali sobie podawanie herbaty z mięta w sytuacjach bezpośrednio związanych z zagrożeniem życia.

Jeżeli kotu zrobi się lepiej, należy go koniecznie opatulić w koc i położyć w łóżku na poduszce. Przynosić od czasu do czasu krakersy i zimną oranżadę. Uwaga! Koty nie przepadają za cytrusami i bananami, więc niech nikomu nie przyjdzie do głowy układać na sałacie bukietu mięsnego i przyozdabiać pomarańczą, bo kot tego nie zje. Białych Michałków też się nie przewiduje1. Oczywiście warto też posprzątać wymiociny i inne ekskrementy, chyba że sumienie podpowiada inaczej. Nic wbrew sobie!

Jeżeli Twój kot miał podobną historię podziel się nią z nami! Pamiętaj, koty są jak ludzie – każdy jest inny, unikatowy. Jednym w takiej sytuacji wystarczy zaaplikować lewatywę, innym zrobić awanturę, a następnie się pośmiać. Niezbadane są wyroki boskie, dlatego trzeba zachować racjonalność umysłu, chłód serca i dopieścić swoje fetysze. Każde święta przynoszą żniwa w postaci różnego rodzaju niezdrowego jedzenia zalegającego w lodówce. Dlatego jeżeli jesteś smutnym grubaskiem i do tego masz kota, to przed Tobą magiczny czas konsumpcji trwający do Trzech Króli. Ale pamiętaj nadmiar jedzenia szkodzi Tobie i Twojemu kotu!

Autor: Piotr Kalwaryjski

Comments
  • emcia
    3 stycznia, 2016

    płaczę

  • Sonia Sopocko
    4 stycznia, 2016

    boskie!

Comments are closed.