reklama

Redakcja Vogule Poland oczywiście szykuje się na wielką galę zza oceanu, jednak dochodzą do nas smutne wiadomości. Okazuje się, że cztery Oscary mają zostać przyznane… podczas przerw reklamowych.

Statuetkę w ten sposób może odebrać Polak, Łukasz Żal, który jest nominowany w kategorii zdjęcia.

O nietypowym rozwiązaniu powiadomił John Bailey, prezes Amerykańskiej Akademii Filmowej, więc informację uznajemy za legitną.

Usprawiedliwieniem ma być chęć skrócenia całej uroczystości do trzech godzin. Osoby, które zostaną w ten sposób upokorzone, to nominowani i nominowane w kategoriach: montaż, krótkometrażowy film fabularny, charakteryzacja i fryzury oraz zdjęcia.

Przypomnijmy, że Polacy są nominowani w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i najlepsze zdjęcia. Są to kolejno: Zimna wojna, Paweł Pawlikowski i właśnie Łukasz Żal.

Co ciekawe, w przyszłym roku w trakcie przerwy ma zostać przyznanych nawet sześć Oscarów. Kategorie upokarzane mają być jednak inne. Czekamy, aż trafi na najlepszą aktorkę i Meryl Streep będzie dziękowała między reklamami kremu na zmarszczki i nowego Audi. A nie, przecież tak nie będzie, bo na Oscarach zawsze są równi i równiejsi…

Oscary 2019 odbędą się 24.02, start uroczystości o godzinie 2:00 nad ranem czasu polskiego. Relację z wydarzenia będziecie mogli śledzić na Instagram Stories Vogule Poland.

reklama