fbpx

Nowy singiel Roxie Węgiel to kopia „Physical” Dua Lipy

roxie węgiel

Roxie Węgiel i zespół Małe TGD kilka dni temu zaprezentowali singiel Nie z tej ziemi promujący nowy polski serial animowany o tym samym tytule. Za serial odpowiadają twórcy Włatców móch i ma on być mądrą, krajową opowieścią. Szkoda tylko, że na wstępie zalicza falstart.

Piosenka Nie z tej ziemi wpada w ucho, oj tak. Szkoda, że dlatego, że to ucho słyszało już wcześniej tę melodię. Melodię niemal identyczną, bo piosenka jest łudząco podobna do utworu Physical, singla z płyty Future Nostalgia pani Dua.

Co ciekawe, w komentarzach pod klipem Małe TGD w infantylny sposób próbuje obrócić sprawę w żart i pisze o inspiracjach. No nie. Refren, sposób śpiewu, a nawet poszczególne sceny teledysku to niemal 1:1 kopia Physical.

Porównajcie sobie sami:

Dodatkowym smaczkiem w tej historii jest fakt, że Roxie Węgiel musi znać i cenić twórczość Dua Lipy. Ma z nią pamiątkowe selfie…

Roxie Węgiel i Dua Lipa

…a na koncertach śpiewała cover jej innej piosenki.

To smutne, że Roxie postanowiła wziąć udział w projekcie, który udaje, że jest czymś oryginalnym, a tak naprawdę jest kopią zagranicznego hitu. To smutne też dla całego serialu, który – kto wie – może okazać się ciekawą produkcją, ale na wstępie dostaje już żółtą kartkę.