fbpx

Nad czym David Lynch pracuje dzisiaj?

David Lynch

2020 rok jest tak chory, że David Lynch chwilowo nie pracuje nad żadnym nowym projektem filmowym. Przy całym uwielbieniu dla niego, ale nawet on nie wymyśliłby tego, w jakim stanie znajdzie się nasza planeta. Twin Peaks to przy tym level easy.

Lynch postanowił jednak nie opuszczać swoich fanów w tym chorym czasie i prowadzi na YouTubie kanał. Kanał specyficzny, bo wyobraźcie sobie, że nie robi zakupowych haulów, nie skacze na główkę z dachu oraz nie rodzi na wizji. Domyślam się, że to mało dla większości, która potrzebuje seksu i krwi, najlepiej młodej, naciągniętej i plastikowej, ale kultowy reżyser zbliża się do 100 tysięcy subskrybcji.

Nie jestem przekonany czy tak bardzo liczą się dla niego te cyferki i czy z utęsknieniem czeka na srebrny przycisk od YouTube’a, jaki firma wysyła przy setce tysięcy. Śmiem wątpić, co jest odwrotnie proporcjonalne do moich emocji związanych z jego produkcjami na tej platformie. Te urzekają i przynajmniej na mnie działają kojąco.

David Lynch został pogodynkiem i codziennie powiadamia o bieżącej sytuacji meteorologicznej. I robi to w swoim stylu.

Drugim cyklem Lyncha jest What Is David Working on Today?, w którym dzieli się swoimi tipami w temacie domowego majsterkowania.

Nawet te z pozoru banalne tematy artysta ugryzł w estetyczny, artystyczny sposób, który daje ukojenie wśród głośnej, taniej tandety, jaką jesteśmy zasypywani.

Koniecznie zostawcie mu suba, a na koniec zostawiam Was z filmem krótkometrażowym Davida, do którego muzykę zrobił Polak, Marek Żebrowski.