Mateusz Maga ma nowy singiel z błędem ortograficznym w tytule [RECENZJA]

Piosenka Sejłoczułonasej Lady Gagi Mateusza Magi to ikonicznie dzieło w historii polskiej muzyki celebryckiej. Jesteśmy przekonani, że kiedyś będzie się o niej pisało w książkach o historii show biznesu. Z tą większą obawą przyjęliśmy fakt, że Mati postanowił wydać drugi singiel. Ciężko bowiem przebić coś tak doskonałego, jak debiutancki kawałek.

Zacznijmy od tego, że tytuł nowej piosenki – Na Chwile – jest zapisany z błędem ortograficznym. Rozumiemy, że Maga to gwiazda międzynarodowa i mógł zapomnieć o poprawnej polszczyźnie, ale mimo wszystko wypadałoby zerknąć do słownika, zanim opublikuje się swoje dzieło.

Mateusz Maga Na Chwile
reklama

Zobacz też: Mateusz Maga kupuje tani przepychacz do rur w Nowym Jorku

Mateusz, słowo chwile występuje jako liczba mnoga do słowa chwila i ma zastosowanie w przykładowym zdaniu: Życie to są chwile, chwile. Tak ulotne jak motyle. Tytuł piosenki zaś wskazuje na liczbę pojedynczą, a więc zabrakło ę. Poprawnie tytuł powinien brzmieć: Na chwilę. Już pomijamy kwestię, że drugie słowo nie powinno zaczynać się wielką literą…

Mateusz Maga Na Chwile

Ciężko nam oceniać tekst piosenki, który napisał sam Maga, ponieważ wokal Matiego jest skutecznie zagłuszany przez muzykę. Być może to zabieg celowy, być może nawet powinniśmy dziękować producentowi za to posunięcie, ale mimo wszystko ciężko słucha się śpiewu, w którym można wyodrębnić jedynie kilka zdań.

Mateusz Maga Na Chwile

Zdaniem, które przykuło naszą uwagę, jest Nie znasz słów, co mają jakiś większy sens, które oczywiście jest kalką z piosenki zespołu Lady Pank Zawsze tam gdzie Ty. Czy Maga w ten sposób chce nam dać do zrozumienia, że tak jak Borysewicz z Panasewiczem zamierza nigdy nie skończyć i trwać mimo tego, że nie ma nic do powiedzenia? Miejmy nadzieję, że nie…

Mateusz Maga Na Chwile

Teledysk do Na Chwile to historia Mateusza biegającego po lesie oraz kąpiącego się w ubraniu w wodzie. Możemy zauważyć jego wyeksponowaną klatę, która – to trzeba przyznać – jest bardzo sexy. W klipie pojawia się też kobieta, do której najwyraźniej kierowany jest romantyczny przekaz.

Niestety musimy stwierdzić, że piosenka nie jest równie chwytliwa co Sejłoczyłonasej i obawiamy się, że nie będzie równie wielkim hitem sieci. Szkoda. Trzymamy jednak kciuki za to, by Mati nie dał sobie spokoju i dalej nagrywał półnagie (albo i nagie) wideo. Być może lepiej sprawdziłby się jednak nie w muzyce, a w innej branży?

Mateusz Maga Na Chwile
Mateusz Maga Na Chwile
Mateusz Maga Na Chwile

Nasze najnowsze wideo

Zobacz też