Mata / „Patolinteligencja”. Pięć najgłupszych recenzji

tylko jedna reklama


Mata / „Patolinteligencja”. Pięć najgłupszych recenzji

Patointeligencja rapera Mata w dobę zrobiła wynik 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. Wielki szacunek, bo to wciąż nowa postać na rynku, bez większego zaplecza oddanych fanów. Po tym utworze z pewnością ich przybędzie, bo – jak wynika z popularności i głosów w sieci – utwór opisuje dotąd nieopisane i trudno nie oddać mu zaangażowania oraz świeżości, która jest wyjątkowo cenna w naszym plastikowym świecie zamerykanizowanej popkultury.

Nagły hype na Patointeligencję sprawił, że utworem i opisanym w nim zjawiskiem zajęli się też Bardzo Poważni Ludzie Z Bardzo Poważnych Mediów. A to w większości albo beznamiętna próba podlizania się młodszemu pokoleniu (tradycyjnie Karolina Korwin-Piotrowska), albo skrajne niezrozumienie tego, co Mata chciał przekazać. Widać w tych tekstach kompletne odklejenie i znane z mediów mainstreamowych nie-znam-się-to-wypowiem-się. Nie, nie trzeba zabierać zdania w każdym możliwym temacie. Akurat ludzie mediów powinni to rozumieć, ale… no, zobaczcie sami:

5. Terlikowski, czyli kiedyś to były czasy, a teraz już czasów nie ma

jak sobie przypomnę swoje czasy licealne, to pamiętam, że w moim – dość dobrym warszawskim liceum – wprawdzie nie wciągało się kresek – ale chlało się wódę, szukało rozmaitych okazji i szalało. I ciąże przedślubne też były, depresje, samobójstwa i świarowanie, a także złamane przez alkohol życiorysy.

4. Pawłowicz, czyli tylko pato, bez inteligencji

To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku „patointeligencji”….
A tak się chwalą i szczycą swym poziomem…
Ciekawe co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego …

3. Ogórek, czyli oportunistyczna wojowniczka władzy

Powinni zainteresować się, co „na mieście” mówi się o tej szkole.
Nigdy nie wpływam na wybory życiowe mojej Córki, natomiast przy wyborze liceum usłyszała mój kategoryczny ton sprzeciwu, gdy na domowej giełdzie szkół pojawiło się l.Batorego.
PS. Syn @wsamraz – ciekawy debiut.

2. Kontrowersje.net, czyli incydent kałowy typowy dla prawackiego oszołomostwa

Gdyby dziesięć razy lepszy kawałek nagrał syn prawicowego profesora i nie daj Boże w kawałku pojawiłoby się coś o LGBT, młody wyleciałby na zbity pysk z „Batorego” i stary z uczelni, wcześniej obaj byliby zgnojeni medialnie. W przypadku Matczaków, stary dostanie nowy czas antenowy i zlecenie na „ekspertyzy”, młody zgarnie kasę i sławę, „rapersko” się wyszaleje i za 10 lat zostanie wziętym mecenasem.

1. TVP, czyli dajcie nam cokolwiek, obrazimy tym opozycję

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence „Patointeligencja” raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości

Specjalnie zostawiłem Wam oryginalne cytaty z tych wyrzygów, żebyście zauważyli, że te mądre głowy nie tylko nic nie kumają, ale ośmieszają się też publicznym pisaniem takich byków ortograficznych, interpunkcyjnych czy językowych. To wieloletni dziennikarze, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, ludzie mający realny wpływ na innych. Wstyd.

A co Vogule Poland sądzi o Patointeligencji? W przeciwieństwie do większości, nie będziemy na poważnie wydawać wyroków w stylistyce muzycznej, której dobrze nie znamy. Nie znamy, a więc nie mamy odpowiedniej ilości danych, by móc odpowiedzialnie rozpisywać się. Powiemy tylko jedno, na czym się akurat ja trochę znam: tekst Maty jest czymś świeżym, mocnym i wyrazistym. A ciężko być wyrazistym w świecie, w którym wszystko już było (pozdrawiam cię Żulczyku!). Jemu – bezsprzecznie – to się udało.

PS. A osobom zdziwionym tym, że osoby z tzw. Dobrych Domów często dotykają sytuacji patologicznych… No cóż, może jest dla was jeszcze jakaś nadzieja, może kiedyś przykleicie się na nowo do rzeczywistości. Bądźcie dobrej myśli i wchodźcie na strony, które pozbawiają was komfortu psychicznego i czytajcie opinie, z którymi się nie zgadzacie. Wiem, że polska edukacja nie zawiera myśli krytycznej, a bezkrytyczną, ale wierzcie mi, że ta druga jest warta, po moich dokładnych wyliczeniach, całe gówno. Nie róbcie sobie gówna w głowie.

Comments are closed.