tylko jedna reklama


Joanna Mazur
serio

Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach. Gdzie są sponsorzy? Minister? [ZBIÓRKA]

Podaj dalej:

Joanna Mazur jest uczestniczką trwającej właśnie edycji Tańca z gwiazdami. To niewidoma biegaczka z wielkimi sukcesami sportowymi. Mistrzyni świata z 2017 roku w biegu na 1500 metrów. Mistrzyni Europy z 2018 roku w biegach na 200, 400 i 1500 metrów. Do tego liczne srebrne i brązowe medale. Uhonorowana tytułem najlepszej niepełnosprawnej atletki w Polsce w 2017 roku.

W ostatnim odcinku Tańca z gwiazdami przenieśliśmy się w rodzinne strony zawodników i zawodniczek. Zobaczyliśmy, w jakich warunkach mieszka Mazur od 14 roku życia. Od czasu, gdy wyjechała z rodzinnego Szczucina, gdzie śmiano się i szydzono z jej postępującej niepełnosprawności.

Joanna Mazur, mistrzyni świata, mieszka w internacie, w skromnym pokoju, któremu daleko do luksusów, a nawet do warunków przystających do jej możliwości. Mistrzyni świata musi wychodzić na korytarz, by skorzystać z prysznica czy toalety.

Asia, choć nie mogła widzieć smutku w oczach towarzyszącemu jej Janowi Klimentowi, nie kryła wstydu. Czy powinna się wstydzić? Zdecydowanie nie. Jest naszą dumą. Wstydzić powinien się minister sportu, Witold Bańka.

Nie ma takich pieniędzy, których byśmy nie potrzebowali.

Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkoatletyki, sierpień 2018, tvn24

Według sprawozdania finansowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu w 2012 roku ofiarowało mu ponad pięć milionów złotych. Wpływy z reklam i innych wizerunkowych osiągnięć wyniosły wtedy prawie 26,5 miliona złotych.

Jeżeli na te sumy, jakie krążą w lekkiej atletyce spojrzeliby piłkarze, to by pękli ze śmiechu.

Maciej Petruczenko, dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, sierpień 2018, tvn24

Zaglądanie innym do kieszeni nie jest fair. Ciężko jednak być fair, gdy mistrzyni świata mieszka w warunkach urągających, a narodowa reprezentacja piłki nożnej, nie zdobywając żadnych tytułów i nie mająca żadnych osiągnięć, żyje jak pączki w maśle.

Chciałbym powiedzieć coś na temat filmu, który widzieliśmy wcześniej. Oczywiście jestem wzruszony, ale muszę też powiedzieć, że jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać piłkarza z trzecioligowego klubu? Przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale tu stoi mistrzyni świata. Jeszcze raz czuję się zażenowany, a z ciebie Joasiu jestem dumny.

Andrzej Grabowski, “Taniec z gwiazdami”, 6.04.2019, Polsat
Joanna Mazur
fot. screen / “Taniec z gwiazdami” / Ipla

Nie mogę mówić po tym filmie. Ja bym cię przyjęła do swojego domu. Mnie zatkało po tym co, zobaczyłam. Szlag mnie trafia, że żyjemy w takim państwie. Mistrzyni świata, a ma toaletę na zewnątrz. To jest straszne. Coś koszmarnego. Nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zaapelujmy do ludzi. Znajdźmy sponsora tej kobiecie. Zatkało mnie totalnie.

Ivona Pavlović, “Taniec z gwiazdami”, 6.04.2019, Polsat
Iwona Pavlović
fot. screen / “Taniec z gwiazdami” / Ipla

Nie czekajmy na to, aż minister ocknie się. Nie czekajmy, aż ockną się sponsorzy i zwrócą się w stronę Joanny Mazur. Pomóżmy już dzisiaj.

Polecamy dorzucić się do uruchomionej zbiórki na Pomagam.pl. Zbiórka, jak ustaliliśmy, jest bezpieczna i jest pewność, że te pieniądze trafią do Asi.

Przygotowując ten tekst uruchomiłem jeszcze raz piątkowy odcinek Tańca z gwiazdami na Ipla.pl. Wcześniej wyskoczyła reklama szamponu z Robertem Lewandowskim. Ciekawe ile mieszkań może kupić za wynagrodzenie z niej.


Podaj dalej:

You Might Also Like