Ile zarabiasz w porównaniu z Muskiem, Zuckerbergiem czy Bezosem? *KALKULATOR*

1 minuta czytania

O tym, że obrzydliwie bogaci ludzie bogacą się bez opamiętania, a przerażająco biedni ludzie zwykle nie mają szans na zmniejszenie swojego ubóstwa w 2020 roku wiedzą już chyba wszyscy poza kilkoma archaicznymi neoliberałami. Oczywiście nie oznacza to, że bogaci nie mają prawa być bogaci. Gdy zarabiasz jednak, jak Jeff Bezos, szef Amazona, 149 353 dolarów na minutę (serio), to nie mówimy już o zdrowym dostatku, a jakiejś abstrakcyjnej górze pieniędzy.

Ale dziś nie o tym. Na stronie SimpleTexting.com powstał ciekawy formularz, w którym każd_ z nas może porównać swoje roczne zarobki z zarobkami szefów Facebooka, Tesli, Ubera, Adobe, YouTube’a czy Apple. Wspaniała ciekawostka, jeśli lubicie poczuć się gorzej.

Patryk Chilewicz

Pracował w brukowcu, sprzedawał buty i podawał szampana Beacie Kozidrak – powiedziała mu wtedy, że jest fajny. Niespecjalnie w to uwierzył i wciąż czuje potrzebę udowadniania sobie i innym, że taki właśnie jest. Dlatego już od dziesięciu lat zatruwa życie celebrytom (a ci albo go uwielbiają, albo nienawidzą). Kocha kotki i marzy o wyprowadzce z Ziemi. W wolnych chwilach miewa ataki paniki lub czyta komiksy o kaczkach.