fbpx

Grimes licytuje swoją duszę. Kto da więcej?

Grimes

Grimes to niezwykle zalata na artystka. Niedawno urodziła syna (w związku z Elonem Muskiem), później miała inbę, bo nie mogła zarejestrować części imienia dziecka, bo w wymyślonym X AE A-12 są niedozwolone cyfry. Ostatecznie stanęło na X AE A-xii. Niedawno wyszedł też jej album Miss Anthropocene, który podoba się 97 procentom użytkowników Google.

Gdy jej chłopak przygotowywał się mentalnie do misji załogowej, jaką współorganizowała jego firma SpaceX, Grimes przygotowywała się do wernisażu swojej wystawy Selling Out, którą możecie oglądać online tutaj.

W ramach tej wystawy artystka postanowiła sprzedać fragment swojej duszy. Dosłownie. Bardzo chciałam połączyć ideę sztuki z czymś tak namacalnym, jak akt prawny. Idea formalizowania sztuki w postaci sporządzania dokumentu wydaje mi się czymś bardzo interesującym – powiedziała Grimes w rozmowie z portalem Bloomberg.

Na stronie galerii można zobaczyć wzór proponowanej umowy.

Początkowo młoda mama chciała sprzedać fragment swojej duszy za 10 milionów dolarów, ale w obliczu koronawirusa i spodziewanej recesji, zdecydowała się na aukcję. Kto da więcej, ten wygra licytację. Oferty, jeśli jesteście zainteresowani i macie kilka wolnych milionów, można zgłaszać na [email protected].