Weronika Rosati

Drama na maksa: Weronika Rosati udaje świętą, a żona Olbrychskiego ją masakruje

7 minut czytania

Uznawanie Weroniki Rosati za wzór wszelkich cnót to trochę tak, jak uznawanie niżej podpisanego autora tego tekstu za wybitnego śpiewaka. Nie jestem nim, tak jak Wera nie jest cnotką, ale i jedno i drugie nie jest zakazane, serio. Robienie jednak z siebie świętej i na okładce świątecznego numeru Gali pozowanie z córką niczym Maryja z dzieciątkiem? Ciarki żenady, a to dopiero wstęp.

Weronika Rosati

W wywiadzie, który z Weroniką przeprowadziła sama naczelna tego periodyku, dowiadujemy się, że Rosati zmaga się z trudami samotnego macierzyństwa, a ojciec jej córki Elizabeth (imię dostała z okazji niepokojącej fascynacji mamy Elizabeth Taylor) nie interesuje się dzieckiem i ogólny przekaz jest taki, że ma mocno wyjebane.

Historię ostatnich związków Weroniki Rosati znajdziecie tutaj!

Jej słowa oczywiście świetnie wpisują się w smutną polską rzeczywistość, w której to kobieta często zostaje sama z dzieckiem i musi wiązać koniec z końcem, co bywa trudne, czasami wręcz dramatycznie trudne. Z tym, że w wypadku Weroniki jest to nieco inna rzeczywistość:

  1. Rosatka nie ma problemów finansowych i gdyby chciała, mogłaby nie pracować i poświęcić się dziecku w stu procentach. Chce robić „karierę” (cudzysłów, bo w jej wypadku to naprawdę duże słowo), ma do tego prawo, a producenci seriali idą jej na rękę i dostosowują np. plan zdjęciowy tak, by ta mogła spędzać w pracy czas z córką. Większość samotnych matek o takich luksusach może tylko pomarzyć.
  2. Płakanie w wywiadzie o tym, że ojcem dziecka jest mężczyzna, który ma ośmioro dzieci z czterema partnerami, w tym czworo nieślubnych, poczętych w trakcie małżeństwa w ukryciu (to jej słowa, a więc gra też nutą konserwatywnego oburzenia) jest naprawdę niskie. Czy ona była odurzona, gdy spotykała się ze Śmigielskim? Oszukał ją na temat swojej przeszłości? Nic nam o tym nie wiadomo, więc płakanie w wywiadzie nad czymś, co wcześniej się akceptowało, jest zwyczajnie niskie.
  3. Z naszych źródeł (i licznych komentarzy, o czym dalej) wynika, że Śmigielski może i ma dużo dzieci z dużą ilością kobiet (przypominamy, że to nie jest nielegalne!), ale jest zainteresowany swoimi potomkami, łoży na nie i stara się nie wyrządzać im krzywdy. Wiemy, że to z pewnością nie jest prosta sytuacja i na bank przy takiej ilości dzieciorów nie jest w stanie poświęcać wszystkim tyle czasu, ile wymaga wychowanie, ale z naszych informacji wynika, że nie ucieka przed obowiązkami.
  4. Werka, zdecyduj się – albo chcesz sprzedawać dziecko w magazynach, pozować z nim, zarabiać kasę i lansować się na nim, albo nie chcesz. Sesja zdjęciowa, w której twoje dziecko ma za każdym razem odwróconą twarz i widać tylko blond włosy Elizabeth jest naprawdę creepy. Albo jedno, albo drugie.

Jak widzicie, mam w sobie dużo emocji związanych z tym tematem. Patrząc po ilości publikacji odnośnie wywiadu w prasie kolorowej czy nawet potężnej liczbie komentarzy na Pudelku widać, że ten temat grzeje. Okazuje się, że grzeje także żonę Daniela Olbrychskiego, panią Krystynę Demską-Olbrychską. Nawet tak kulturalna kobieta nie wytrzymała i zdecydowała się na wystosowanie otwartego listu do Weroniki Rosati, by ta ogarnęła się. Werka odpowiedziała jej, do inby włączyły się jeszcze aktorka Nurowska oraz scenarzystka Kalicińska, no i już poszło z górki! Zobaczcie sami:

Przypominam, że to nie pierwszy publiczny głos otwarcie krytykujący zachowanie Weroniki Rosati. Wcześniej swoją dezaprobatę wyraziła Magda Gessler, która również prywatnie zna ojca jej dziecka i również ma na jego temat inne zdanie.

Weronika zrobiła kilka najgorszych rzeczy na świecie: podstawowym błędem jest załatwianie prywatnych spraw w przestrzeni publicznej. To nigdy nie kończy się godnie dla żadnej ze stron. Kolejnymi błędami są cynicznie wykorzystywane tematy, które są nośne w mediach i na których Rosati bezczelnie próbuje budować swoją świętość: samotna matka, okropny ojciec, trudy macierzyństwa, feministyczne przesłanie, a nawet wiara! Tak, nawet Boga Rosati wplątała w swój prywatny konflikt z ojcem dziecka. Bóg jest sprawiedliwy – wyznała w Gali Werka. Jeśli rzeczywiście istnieje, to ten wywiad może ci się odbić czkawką. Tylko dziecka żal.

Patryk Chilewicz

Pracował w brukowcu, sprzedawał buty i podawał szampana Beacie Kozidrak – powiedziała mu wtedy, że jest fajny. Niespecjalnie w to uwierzył i wciąż czuje potrzebę udowadniania sobie i innym, że taki właśnie jest. Dlatego już od dziesięciu lat zatruwa życie celebrytom (a ci albo go uwielbiają, albo nienawidzą). Kocha kotki i marzy o wyprowadzce z Ziemi. W wolnych chwilach miewa ataki paniki lub czyta komiksy o kaczkach.