W kobiecym rapie, zupełnie jak w muzyce pop, jest ostra rywalizacja o palmę pierwszeństwa. Hen hen w prehistorii popkultury istniała Lil’ Kim, która została zdetronizowana przez Nicki Minaj. Ta ostatnia zaś, mimo niewątpliwych sukcesów w branży i niedawno wydanej płyty pod wiele mówiącym tytule QUEEN, może czuć się zagrożona jeszcze młodszą koleżanką, która porwała tłumy – Cardi B.

Nicki przez ostatnie miesiące nie szczędziła ostrych słów względem Cardi, jednak ograniczała się do podjebywania jest w social media. Śmiała się z jej rzekomego braku talentu, wyśmiewała jej zdolności macierzyńskie (to akurat, chyba zgodzimy się, jest bezspornie słabe), pisała o niej z pogardą. Z pewnością wpłynął na to fakt, że QUEEN wdrapało się “zaledwie” na drugie miejsce listy Billboard, więc Nicki wkurwiła się mocno.

Umówmy się – do konfrontacji musiało w końcu dojść. I doszło podczas afterparty po piątkowych wydarzeniach wokół New York Fashion Week.

Nicki wraz ze swoją świtą siedziała przy jednym stole. Cardi B, która przyszła na imprezę, szybko wpadła na “genialny” pomysł, by podejść do rywalki i wykrzyczeć jej kilka mocnych słów. Gdy była już blisko, doszło do szarpaniny pomiędzy B, a ochroniarzem Minaj. Cardi dostała łokciem w głowę, skąd wziął się jej imponujący siniak. Odciągana od stołu krzyczała jeszcze w stronę Nicki, w końcu zdjęła but i rzuciła nim w kierunku raperki. Nie trafiła.

View this post on Instagram

follow @was for more!

A post shared by going private soon (@was) on

Minaj siedziała spokojnie, nie dając się ponieść emocjom. Cardi wyprowadzono z imprezy. Niedługo po wydarzeniu ta ostatnia wydała oświadczenie na Instagramie:

View this post on Instagram

PERIOD.

A post shared by CARDIVENOM (@iamcardib) on

Fun fact: wszystko działo się podczas występu Christiny Aguilery. Samą bójkę widziało na żywo niewiele osób, lecz dalsza część gali przebiegła pod znakiem odświeżania serwisów plotkarskich, by zobaczyć, jak to zostanie opisane.

Sorry Xtina…

Po czyjej jesteś stronie?