Czy czas na piątą żonę Michała Wiśniewskiego? [ANALIZA]

Pytanie zawarte w tytule jest oczywiście prowokacją i życzę Dominice oraz Michałowi, by wiodło im się jak najlepiej, ale mimo wszystko porusza pewien problem Wiśniewskiego. Jako że lider Ich Troje już dawno uznał, że jego życie prywatne jest życiem publicznym, to mam prawo poruszyć ten problem:

Czy Michał Wiśniewski
ma problem z niezależnością
swoich kolejnych żon?

Przeanalizujmy atmosferę, w jakiej dochodziło do rozstań Michała.

Żona pierwsza, Magda Femme

reklama

Rozwód w 2001 roku, później wiele lat wzajemnych oskarżeń o wszystko. W 2004 roku, trzy lata po zakończeniu małżeństwa, Femme udzieliła wywiadu w Vivie!, gdzie powiedziała:

Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: “Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na moich koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy.

Co mam powiedzieć? Że on sam nie wie, jaki jest? Że bazuje na jednym haśle: biedne dziecko z domu dziecka? Że wszystko mu wolno i musicie mu wybaczać? Że wyrzucił mnie z zespołu, który razem stworzyliśmy? A ja grzecznie opowiadałam, że odeszłam sama? Postawił mi warunek, że albo będę z nim, albo mnie wyrzuci na bruk. Miałam więc nadal cierpieć po cichu. Po sześciu latach ciężkiej pracy – mojej i moich rodziców. Na początku przecież nic nie mieliśmy. Moi rodzice sprzedali akcje, mieszkanie, wszystkie pieniądze, jakie mieli, włożyli w nasz zespół. I nagle ja mam zostać wyrzucona. Chyba że zostanę z nim i nie będę się buntować.

Co mam powiedzieć? Że zabrał wszystkie karty kredytowe, które należały i do mnie, bo zarabiałam tyle samo? Że zostawił mnie bez środków do życia? Że zabrał mi nawet telefon komórkowy?

Femme oskarżała Wiśniewskiego wielokrotnie, z wzajemnością, także oczywiście nie wiemy, na ile to są informacje prawdziwe, a na ile dalsza próba pogrążania byłego małżonka. Dają jednak pogląd na atmosferę, jaka panowała między nimi nawet kilka lat po rozstaniu.

Żona druga, Mandaryna

Początkiem końca ich związku był pamiętny występ Marty podczas festiwalu w Sopocie. Tak, ten występ. Na Mandarynę spadła wtedy wielka krytyka, której ta próbowała sprostać z menadżerką Katarzyną Kanclerz. W tamtych czasach była ona najbardziej cenioną agentką gwiazd.

Wybicie się na niezależność i własne, autonomiczne projekty, jak sławetna reklama herbatek odchudzających, sprawiły, że Michał Wiśniewski miał coraz częściej wpadać w szał. W 2006 roku ostatecznie rozstali się.

Co ciekawe, w trakcie rozwodu Wiśnia był już w związku z kolejną żoną, a para spodziewała się dziecka. Nowa miłość nie przeszkodziła jednak piosenkarzowi na złośliwości względem Marty. Strona internetowa piosenkarki mandaryna.com, która była też tytułem jej pierwszego albumu, była zrejestrowana na Michała. Ten ukrył jej treść, a domena przekierowywała do portalu, który pomaga ojcom dochodzić ich praw rodzicielskich. Classy…

Żona trzecia, Anna Świątczak

Anna Świątczak dzięki byciu żoną i wokalistką Ich Troje zyskała rozpoznawalność. Zaczynała jako nikomu nieznana dziewczyna, którą – nie ma co tego ukrywać – Michał skutecznie wypromował. Choć Ich Troje najlepsze lata mieli już raczej za sobą, to kontrakty reklamowe i wywiady spływały non stop. Ania dzięki Wiśni stała się charakterystyczna i popularna.

Ich bajka skończyła się w 2011 roku. Kolejne rozstanie Michała, kolejna seria awantur. W lipcu Świątczak wydała enigmatyczne, emocjonalne oświadczenie:

Biorę pełną odpowiedzialność za porażkę ale i pełną odpowiedzialność za sukcesy naszego związku. Nie byłoby ostatnich pięciu lat, gdyby nie moja decyzja, że pomimo wszystko uda nam się, zbudujemy rodzinę. Dziś nie jestem pewna czy wierzę w to, że w ogóle jest to możliwe, że słowa te najważniejsze, najpiękniejsze mają sens i moc tylko wtedy kiedy o nich śpiewamy czy “wkładamy” w wiersze. Na co dzień liczą się inne, przyziemne, mniej romantyczne. Uprzedzając komentarze “tych co to się znają”… to nie Michał, to ja dziś decyduję o odejściu. Zraniłam Jego i Nasz dom. To ja nawaliłam i biorę na klatę konsekwencje. Być może podejmuję najgorszą decyzję w moim życiu, za którą prawdopodobnie przyjdzie mi słono zapłacić. Być może…

Według medialnych doniesień poszło o zdradę. Choć w przypadku trzeciej żony rozstanie nie było determinowane chęcią samodzielnej kariery, to wciąż było determinowane wybiciem się na niezależność. Choć cel był inny niż w przypadku Femme i Mandaryny, to motywy podobne. Zwłaszcza, że jeśli Michał traktował trzecią żonę, jak dwie pozostałe, to trudno winić Annę, że miała tego dość, choć oczywiście zdrada, jeśli do niej doszło, nie wydaje się najlepszym zagraniem.

A biorąc pod uwagę, co Michał wypisywał, gdy decyzja o rozstaniu zapadła, można mieć podejrzenia, że w tym małżeństwie niemiłych emocji nie brakowało:

Michał Wiśniewski

Żona czwarta, Dominika Tajner

Dochodzimy do 2019 roku. Dominika Tajner-Wiśniewska ma za sobą udział w celebryckim reality show, a teraz występuje w Tańcu z gwiazdami. W programie tańczy z przystojnym Wojciechem Jeschke. Taneczna para wzbudza zainteresowanie.

I… sytuacja powtarza się. W mediach znów pojawiają się głosy, że Michał źle znosi psychicznie zarówno niezależność żony, która przez lata nie wyrażała ambicji prowadzenia samodzielnej ścieżki medialnej, jak i fakt, że poświęca czas na próby tańca. Gdy Michał widzi, jak Wojtek Jeschke obłapia Dominikę na treningach, dostaje ataków furii. Jest zaniepokojony tym, że ich choreografie tak sprzyjają bliskości – można przeczytać w jednym z ostatnich wydań Faktu.

Michał Wiśniewski teoretycznie zmienił się, uspokoił, jest wolny od nałogów. Czy naprawdę uporządkował swoje życie czy teraz, w momencie próby, znów wróci na stare tory? Tego nie wiemy. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie inaczej. I niezależnie od tego, co postanowią Michał oraz Dominika, uda im się zachować klasę.

Patryk Chilewicz
Patryk Chilewiczhttp://www.patrykchilewicz.com
Twórca i redaktor naczelny Vogule Poland. Dziennikarz, aktywista, osoba.

Nasze najnowsze wideo

Zobacz też