kwarantanna

Co robić w czasie kwarantanny?

5 minut czytania

Koronawirus i związana z nim kwarantanna to nie dodatkowy urlop, ale to też nie powód, by nie wykorzystać tego czasu w fajny sposób. Mamy dla Was całą masę porad, tipów i propozycji. Korzystajcie śmiało, bo najgorsze co można zrobić w tym okresie, to zamartwiać się przy akompaniamencie serwisów informacyjnych. Wierzcie, jeszcze nikt nie wyzdrowiał dzięki w kółko przedstawianym tym samym newsom w iście sensacyjnym wydaniu.

A co my polecamy? Podzieliliśmy wszystko na rodzaje aktywności, które – w wielu przypadkach – można robić z rodziną czy przyjaciółmi, choćby online. Co ważne: celowo wykluczyliśmy ze swoich propozycji te związane z koronawirusem, w myśl ograniczania własnego stresu.

Do oglądania:

Do czytania:

Do grania:

  • The Sims FreePlay – no halo, to już klasyka. Darmowa wersja mobilna daje radę i pozwala np. wyjść z domu i prowadzić życie na mieście, którego może w obecnej sytuacji brakować.
  • Toon Blast – to kolejna idiotyczna gra, gdzie trzeba eliminować takie same elementy, ale wciąga jak cholera. Fun fact: istnieje oficjalna drużyna Vogule Poland, lecz z racji możliwości tylko 50. członków i członkiń, powstało kilka kolejnych drużyn nieoficjalnych. Kocham to.
  • Penguin Isle – prosta, ale pięknie narysowana gierka, w której nie ma większego celu poza… sprawianiem radości tytułowym pingwinom. Zarządzasz ich krainą, więc rób to dobrze!

Do słuchania:

  • Poza tym zobaczcie nasz oficjalny profil na Spotify, gdzie masa cudownych playlist. Jedna, pełna powerful songów, jest dedykowana specjalnie obecnej sytuacji.

Do pomagania:

  • Grupki Widzialna Ręka – znajdziesz je na Facebooku, poszukaj swojej lokalnej. Warto w tym trudnym czasie nieść samopomoc, zwłaszcza dla osób starszych czy niepełnosprawnych.
  • #PosiłekDlaLekarza – lekarze dziś mają mega dużo pracy, jest ich mało i są kluczowi przy opanowaniu sytuacji. Warto wyrazić im wdzięczność, my przyklaskujemy inicjatywie Posiłek Dla Lekarza. Warto się zaangażować!
  • Pomóż też sobie i zadbaj o swoje samopoczucie. Kilka dni temu, jako pierwsi w Polsce, zauważyliśmy problem stresu związanego z epidemią i napisaliśmy piórem Asi, jak można sobie pomóc.

Patryk Chilewicz

Pracował w brukowcu, sprzedawał buty i podawał szampana Beacie Kozidrak – powiedziała mu wtedy, że jest fajny. Niespecjalnie w to uwierzył i wciąż czuje potrzebę udowadniania sobie i innym, że taki właśnie jest. Dlatego już od dziesięciu lat zatruwa życie celebrytom (a ci albo go uwielbiają, albo nienawidzą). Kocha kotki i marzy o wyprowadzce z Ziemi. W wolnych chwilach miewa ataki paniki lub czyta komiksy o kaczkach.