fbpx

Co nas naprawdę bawi [KCVP]

tylko jedna reklama


Co nas naprawdę bawi [KCVP]

Materiał powstał w ramach cyklu Kulturalne Centrum Vogule Poland, w którym polecamy i odradzamy co czytać, co oglądać i co robić w wolnym czasie.

Musimy się śmiać, bo życie w Polsce to życie z wieloma traumami. Często śmiech pozostaje (poza terapią) jedynym remedium na narodowe piekiełko, jakie widzimy w polityce, w mediach i na ulicach. Jak pewnie już wiecie, mamy dość specyficzne poczucie humoru: gdzieś na skraju czarnej komedii, parodii, ostrej satyry i absurdu. Nie bawią nas polskie kabarety czy Abstrachuje. Co więc nas bawi? Oto kilka propozycji z naprawdę szerokiego wachlarza prywatnej parady dowcipu Vogule Poland.

Bunifa z MAD TV

Bunifa to postać fikcyjna, która idealnie oddaje to, za co kochamy czarne, silne, niezależne, wygadane kobiety. Jest głośna, pewna siebie, lubi robić inbę i ma zawsze rację. Uwielbiamy i żałujemy, że MAD tv kręcili tylko cztery lata. Doskonała produkcja ze świetnymi kreacjami.

Ola Petrus i jej stand up

AAAAAA!!! Jest Was tu już 3000!!! Taki wynik trzeba świętować, więc pomyślałam, że podzielę się z Wami fragmentem…

Opublikowany przez Ola Petrus Środa, 3 kwietnia 2019

Tak, to prawda, stand up już niedaleko leży od kabaretu, a Ola Petrus to Polka. Zbliżamy się więc teoretycznie do śmieszków z kabaretonów, ale tylko pozornie. Ola to naprawdę zabawna komiczka, u której poczucie własnej wartości, inteligencja i autoironia połączyły się w smaczny miks, który z jednej strony bawi, a z drugiej zwraca uwagę na tematy, o których mogliśmy wcześniej nawet nie myśleć. Petrus zaraz rusza w jesienną trasę w ramach Ligi Niezwykłych Standuperów, na którą Was serdecznie zapraszamy!

Straszny film 1, 2, 3

Tak, wiemy, że znacie. A jak nie znacie, to natychmiast rzucajcie wszystkie dzieci, kochanków, pracę i szkołę, odpalajcie! To totalny klasyk, który nigdy nam się nie znudzi. Obraża wszystkich, nie oszczędza nikogo. Obrzydliwy, sprośny, głupi i… doskonale zabawny. My oglądamy wszystkie części co najmniej raz w miesiącu. Na HBO GO do obejrzenia legalnie, co polecamy!

Komentarze na Vogule Poland

Nam czasami zdarzy się stworzyć jakiś niezły meme czy opis, ale prawdziwe złoto najczęściej kryje się w komentarzach. I jest Waszą zasługą. Totalnie musicie śledzić te sekcje na naszym Facebooku i YouTubie, my czasami popuszczamy.

Ja i moje przyjaciółki idiotki Okuniewskiej


Okuniewska to twórczyni podcastów, która bawi i uczy. Bawi swoim pozornym chaosem i sposobem opowiadania życiowym historii, a uczy przy tym akceptacji innych, samych siebie oraz uświadamia nam, że mamy prawo popełniać błędy. Doskonałe do kapucziny, kąpieli czy papieroska w kucku na balkonie.

A co Was bawi? Dzielcie się swoimi linkami!