fbpx

Wysyp nowych klipów: Podsiadło, Cleo, bracia Golec i Gromee, Sawczuk, Goya… SPRAWDZAMY!

tylko jedna reklama


Wysyp nowych klipów: Podsiadło, Cleo, bracia Golec i Gromee, Sawczuk, Goya… SPRAWDZAMY!

Ostatni tydzień przyniósł wysyp singli z polskiego podwórka muzycznego. Sprawdzamy najciekawsze, a kolejność jest przypadkowa. Niestety nikt nas tu nie skorumpował…

Kasia Sawczuk – Tak to widzę

Kasia Sawczuk to była dziewczyna m.in. Antka Królikowskiego. Choć piosenkarka zmaga się z opinią byłej dziewczyny wielu popularnych chłopaków, to najwyraźniej nie przeszkadza jej to. Związek z Antonim postanowiła bowiem opisać w swoim nowym singlu Tak to widzę.

Tematyka sprawiła oczywiście, że media zainteresowały się jej poczynaniami muzycznymi, więc możemy tu mówić o sukcesie. Jeśli chodzi zaś o samą piosenkę… Ładny obrazek, ładna w nim Kasia, ale przekaz mocno banalny. Nie wiem też, czy budowanie tożsamości muzycznej na publicznym obgadywaniu dawno zakończonego związku jest czymś dla artystki dobrym. Ale warto Kasię obserwować, może to pójdzie w dobrym kierunku!

Dawid Podsiadło – Trofea

Wielki, wielki ukłon dla tej, tego lub tych, którzy wpadli na pomysł klipu. Doskonała historia wpisująca się w słynne już poczucie humoru Dawida. Świetny pomysł, by wszystko działo się w świecie zbliżonym do świata Wesa Andersona. Rewelacyjna Agata Buzek w roli detektywki, nie mniej doskonali Jerzy i Maciej Stuhrowie, Magdalena Cielecka, Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Krzysztof Materna…

Piosenka bardzo podsiadłowa, ląduje na naszej bieżącej playliście na Spotify i zapewne usłyszycie ją na naszych imprezach, więc uczcie się już słów!

Golec uOrkiestra & Gromee feat. Bedodes – Górą ty

Gromee dobrze wyczuwa, czym jara się młodzież. Teraz trwa ponowne zainteresowanie braćmi Golec. Trochę dla żartu, trochę z nostalgii, a trochę na serio, bo Ściernisko ma taką moc, że ciężko z tym dyskutować.

Górą ty to naprawdę fajny numer łączący folk z elektronicznym bitem, świetnym chórem Edyty Golec (żony jednego z braci, ale wciąż ich nie rozróżniam) i zwrotką Bedoesa, rapera wyrastającego na czołową muzyczną postać tego kraju. Brzmi to dobrze, wygląda to nieźle, na naszych imprezach możemy się pobujać!

Nowa Prasówka już obejrzana?!

Mary Komasa – Be A Boy

Mary Komasa idzie swoją niezależną ścieżką muzyczną i chyba nie ma ambicji, by być na szczycie Gorącej 20 Radia Eska. Ten utwór przynajmniej raczej się tam nie znajdzie, ale z pewnością znajdzie miejsce w wielu serduszkach wrażliwych osób.

W teledysku pary (także jednopłciowe) całują się, dotykają, okazują sobie czułość. Wszystko jest utrzymane w klimacie sensualnej tajemnicy. Co ciekawe, obraz wyreżyserowała sama Anja Rubik!

Cleo – Za Krokiem Krok

Włączanie Cleo w 2019 roku może prowadzić prosto na oddział onkologii, więc odpaliłem Za Krokiem Krok z wielką obawą. I… no cóż, wciąż uważam, że pani Joanna Klepko marnuje swój potencjał i piękną barwę głosu na pierdoły. Na pewno jest lepiej niż w poniżającym WRRRA, ale nie o taką muzykę pop walczę każdego dnia.

Zaproszenie do klipu gwiazdeczek Tik Toka i ćwierć celebrytów nie sprawia, że nabiera on sensu. Tylko udział Dawida Kwiatkowskiego dziwi, bo mam wrażenie, że on jednak już jest na nieco innym levelu.

Muszę jednak przyznać, że po wyłączeniu piosenka chodzi po głowie. A więc jest to jakiś sukces!

Goya – Rzeka

Pamiętacie zespół Goya? W okolicach 2005 roku to był naprawdę rozpoznawalny zespół. Dziś, dwa dni po wrzuceniu nowego singla, ma zaledwie niewiele ponad dwa tysiące wyświetleń na YouTubie. A szkoda, bo piosenka (oczywiście o miłości) nie jest zła i jest na nią pomysł.

Podobnie z wideo, które jest połączeniem tradycyjnych ujęć ze świetną animacją (tu ukłony dla twórców z Wawrzu Patman Crew). Ciekawe, choć oczywiście mniej medialne niż zaproszenie bandy dzieciaków z Tik Toka, które wywindowały mocno średnią Cleo na numer jeden na YouTubie. No cóż, może gdyby ktoś ubrany w lycrę robił szpagat na tej rzece, to byłoby bardziej widowiskowo. Choć nie jestem przekonany, czy Goya ma takie ambicje.