fbpx

tylko jedna reklama


Chodakowska do Pudelka: „IDĘ NA WOJNĘ!”

Chodakowska do Pudelka: „IDĘ NA WOJNĘ!”

Ewa Chodakowska to postać, którą można uwielbiać, można za nią też nie przepadać. Wszyscy raczej zgodzą się jednak z tym, że Choda jest emocjonalnie związana ze swoimi projektami i mówi specyficznym językiem (zwracając się bezpośrednio do Ciebie, a nie do szerokiej masy Was) – zarówno w swoich wideo treningowych, jak i postach na Facebooku. To drobnostki, ale w tej dramie mają znaczenie.

Niedawna awaria Facebooka pokazała wszystkim użytkownikom i użytkowniczkom, że duża część osób publicznych, które utrzymują, że mają bezpośredni kontakt ze swoją publiką (np. Magda Gessler), nie piszą swoich niby autorskich postów same, a mają od tego sztab specjalistów. O tym, że pod Magdę Gessler podszywają się inni ludzie, pisaliśmy jako pierwsi już w czerwcu 2018 roku.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo każdy ma prawo zatrudniać osoby do pracy, także do pisania postów. Problem pojawia się, gdy okłamuje się własnych fanów, że wcale tak nie jest, że posty pisze się samodzielnie. Gdy my zatrudniliśmy Anię do montażu naszych wideo, natychmiast jej funkcja pojawiła się w opisie, informowaliśmy Was o tym także w komentarzach na YouTubie.

Kłamstwo w sobotę Pudelek zarzucił Ewie Chodakowskiej. Choć przy awarii Facebooka widać było, że posty na fanpejdżu Ewy są dodawane z jej prywatnego konta, to mediaworkerzy pracujący w tym niegdyś ciekawym medium zdobyli tajemnicze pismo, z którego wynika, że jej fanpejdż obsługuje aż 12 osób.

mat. PUDELEK

Chodakowska wkurzyła się ostro i na swoim Facebooku urządziła prawie 20-minutowy live, z którego wynika, że będzie pozywała Pudelka, idzie z nimi na wojnę i wyjaśniła kwestię dwunastu osób, która wydaje się w sumie dosyć oczywista: to jej współpracownicy, którzy w ramach jej marek (np. kosmetycznych czy dietetycznych) tworzą kampanie marketingowe z profilu Ewy. Co więcej – pokazała też randomowe posty, gdzie jasno widać, że wszystkie treści autorskie są pisane właśnie przez nią.

Idę na wojnę. Mam dość kłamstw. Jeśli możesz udostępnić ten lajf u siebie,będę wdzięczna.

Gepostet von Ewa Chodakowska am Samstag, 25. Januar 2020

Podczepianie innych kont pod duży fanpejdż jest sprawą absolutnie normalną. My jako Vogule Poland mamy podpięte tam łącznie pięć osób: Patryk, Adam, dwa fejk konta w razie blokad na prawdziwych oraz jedna osoba z BrandBuddies, czyli firmy obsługującej nas marketingowo. Posty jednak, co było widać przy okazji niedawnej awarii, publikujemy sami.

Swoją odpowiedź na speech Ewy Chodakowskiej nagrała Katarzyna Nosowska. Przy całej sympatii do Kaśki, nie do końca czujemy ten dowcip, no ale nie musimy czuć każdego.

Nie wiemy jaki interes Pudelek miał w pisaniu takich treści i nie wydaje nam się, żeby świadomie władowali się na taką minę. Idąc tym tropem myślenia wychodzi jednak na to, że publikacja nastąpiła bez żadnego namysłu i wiedzy o tym, jak funkcjonują media społecznościowe.

My wiemy i będziemy pilnie śledzić, co w tej sprawie wydarzy się dalej.