fbpx

tylko jedna reklama


„Big Brother” powiedział uczestnikom o koronawirusie. Zareagowali płaczem

Niemiecki Big Brother po głośnej dyskusji na temat tego, czy uczestnicy i uczestniczki bieżącej edycji powinni dowiedzieć się o epidemii koronawirusa, zdecydował się wyemitować specjalny odcinek na ten temat.

Produkcja nie miała łatwego zadania, bo:

a) przebywanie w zamknięciu z kamerami jest stresogenne, więc mogło to wywołać histerię, którą zobaczyłyby miliony widzów i widzek na żywo
b) musieli wyważyć kwestię doboru i sposób podania informacji, by to po prostu było ciekawe, bo kurde, to wciąż ma być rozrywka
c) nie zrobić z tego medialnej szopki i sprawić, by ten odcinek stanął na wysokości zadania w kontekście globalnej pandemii

Czy im się udało? W dużym stopniu tak. Spotkanie z aspirującymi celebrytami i celebrytkami odbyło się przez szybę, poprowadził je host programu Jochen Schropp, a udział wziął także lekarz Andreas Kaniewski. W pierwszej części Schropp próbował wyjątkowo delikatnie, spokojnie i merytorycznie wytłumaczyć im co tak naprawdę dzieje się od kilku tygodniu.

Czaicie? Wchodzicie do reality show i jest ok, wychodzicie z zamknięcia i każą wam znowu się izolować. Brzmi abstrakcyjnie i ma prawo wywoływać stres, którego – co było widać – produkcja postanowiła oszczędzić osobom uczestniczącym.

Rolą doktora Kaniewskiego było zaś wytłumaczenie, na czym właściwie polega ten wirus, jak się rozprzestrzenia i co jest istotne w czasach pandemii. Widać było, że te informacje mają bardziej charakter dydaktyczny dla widzów i widzek, niż dla osób uczestniczących w reality show. No i super, przy okazji banalnej rozrywki ludzie dostali porządny, jasny i wyważony zastrzyk wiedzy.

Uczestnicy dowiedzieli się też, że ich bliscy są bezpieczni, a każdy z nich dostał nagrane wcześniej wideopozdrowienia od najbliższych. Oczywiście polały się łzy, możemy domniemywać, że złożyło się na to niedowierzanie, strach i ostatecznie wzruszenie.

Wiecie, co jest najlepsze? Ano to, że przez moment niskiej jakości rozrywka, jaką jest reality show, stała się rozsądnym, wyważonym miejscem, gdzie można zdobyć wiedzę i dowiedzieć się konkretnych, wyważonych informacji. Ironią pozostaje, że sposób przekazania tam informacji jest o klasę wyżej od codziennego, uciążliwego i czyniącego psychiczne szkody szczucia tzw. Poważnych Mediów z prawej czy lewej strony. W ciekawych czasach przyszło nam żyć.

Radzimy Wam dobrze: pozwólcie sobie na relaks. Więcej o nim w naszym nowym podcaście!

Wszystkie najważniejsze, oficjalne i sprawdzone informacje o pandemii znajdziecie w specjalnym rządowym serwisie, o tutaj.