reklama

Temat pracy w telewizji publicznej za rządów PiS jest tematem trudnym. Z jednej strony widać wyraźnie zmiany, jakie zostały wprowadzone i ostry skręt w prawo. Z drugiej obrażanie się na TVP jako całość, na wszystkie kanały i gwiazdy pracujące tam wydaje nam się też nieco przesadne i nie mamy tu jasnego stanowiska. Nie każdy tam pracuje w polityce i nie każdy ma perspektywy na alternatywną pracę. Temat jest trudny, złożony i łatwo przy nim wpaść w skrajność.

Wpadł w nią chyba Anatol Modzelewski, ceniony polski model. Chłopak przystojny, charakterystyczny i chętnie zatrudniany zarówno na pokazach mody, jak i w sesjach komercyjnych. Anatol bowiem dowiedział się o tym, że powstanie taneczne show, które będzie emitowane w TVP, a nazywać się będzie Dance, dance! I wpadł w szał.

Model postanowił najpierw wyzwać Roberta Kupisza, który w programie będzie jurorem (kiedyś profesjonalnie tańczył). To ciekawe o tyle, że Modzelewski chyba zawsze brał udział w jego pokazach mody i zwykle był tam jedną z największych gwiazd.

To był jednak początek. Anatol postanowił stworzyć listę jego zdaniem homoseksualnych gwiazd, które godzą się na pracę w TVP, podczas gdy nadawca ten bez zająknięcia się atakuje środowiska LGBTQ.

W kolejności chronologicznej przedstawiamy, co Anatol Modzelewski wrzucił do siebie na Stories.

My mamy do całej sprawy ambiwalentny stosunek. Z jednej strony rozumiemy jego idealistyczną chęć sprawiedliwości i walki o honor, z drugiej strony publikowanie takich list nie wydaje nam się najlepszym pomysłem, a z trzeciej rozumiemy też głosy, że dochodzi tu do wielkiej hipokryzji.

Jedno jest pewne: w TVP Anatol szybko nie wystąpi, kilku kolegów straci, a w pokazie Kupisza nie pójdzie. Było warto?

reklama