Muszę przyznać, że za czasów „Perfekcyjnej Pani Domu” i chwilę później, gdy zaczęła randkować z Radosławem, miałem z nią problem. A raczej ona miała problem z dziennikarzami w ogóle. Trochę wody w Wiśle się przelało, kilka sezonów telewizyjnych przeminęło i dziś mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że uwielbiam Małgorzatę Rozenek-Majdan.

1. Ma poczucie humoru

Kto poznał ją na żywo, temu nie muszę tłumaczyć. Kto nie poznał, ma okazję śledzić jej wpisy, głównie na Instagramie. Tam pokazuje się nie tylko jako sexy chicka (o tym później), ale też śmieje się z memów na swój temat i sama je udostępnia. W ostatnich tygodniach dwa razy udostępniła wpisy Vogule Poland, poniżej jeden z nich.

2. Wyluzowała

Na początku kariery medialnej, gdy nastąpił wielki boom, nie ukrywam, że współpraca z nią bywała ciężka, do czego sama zresztą nie raz przyznawała się w wywiadach. To na szczęście jest już przeszłość, a Gośka (tak pozwala siebie nazywać!) zażartuje na bankiecie, opowie słodką anegdotkę o Radku czy nagra głupi filmik na Insta. Nie musi tego robić, a robi. Równa babka.

3. Kocha i się tego nie wstydzi

W czasach, gdzie nadrzędną wartością jest bycie „niezależną i silną jednostką” ona mówi, że bywają chwile, w których zwyczajnie jest słabsza czy potrzebuje większego zainteresowania ze strony męża. Zwyczajna sprawa. Jakiekolwiek ich wyjście, wywiad czy zdjęcia są – wierzcie mi – naprawdę szczere, a Gośka jest – jak to się mówiło w moich czasach – zabujana w gościu na maksa.

4. Nie bawi się w polityczne gierki

Jej ojciec jest związany ze środowiskiem prawicowym i PiS, więc wielu mediaworkerów starało się niejako wrzucić Rozenek do jednego wora z tatą. Gośka wielokrotnie wyrażając swój szacunek do niego w mądry, stanowczy, lecz kulturalny sposób odpierała te ataki. I nikt nie powie, że jest „szarą myszką” i boi się angażować w sprawy społeczne, bo w dyskusji o in-vitro jej stanowcze „za” było chyba jednym z głośniejszych gwiazdorskich głosów.

5. Jest sobą

Jakkolwiek banalnie to brzmi Gośka naprawdę nie udaje za dużo. Oczywiście, że to co widzimy w odbiorniku jest jakąś kreacją, ale przypomnijmy sobie „Azję Express” i jej występy z „Me is Victoria…” na czele. Nie znam osoby, która po obejrzeniu jej chwilowych momentów wkurzenia, głupawek czy zniecierpliwienia nie pomyślałaby sobie: ej, zachowałabym się tak samo!

6. Jest sexy i ma gdzieś, co sądzą o tym inni

Gośka ma świetną figurę, którą możemy podziwiać na jej wakacyjnych zdjęciach. Może pochwalić się też pięknym biustem, który nie raz był powodem dyskusji („POWIĘKSZONY?!”, „FANKI OBURZONE!” – to fragmenty niektórych nagłówków). Niektórzy przy tym wypominają jej wiek, co jest już wyjątkowo niefajne. Czy dojrzała babka nie ma prawa dobrze, seksownie i apetycznie wyglądać? Ma! Ja w kobiecym ciele nie gustuję (co innego w Radku…), ale naprawdę miło popatrzeć.

View this post on Instagram

🏝

A post shared by Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) on

7. Stoi murem za rodziną

Podczas gdy niektórzy celebryci zatrudniają całe sztaby niań, by samemu pojawić się na wszystkich możliwych bankietach, a imiona dzieci znają chyba tylko z artykułów na Pudelku, Gośka nie ukrywa tego, jak ważna jest dla niej rodzina. I wierzcie, że to nie są bzdury. Rozenek aktywnie uczestniczy w wychowywaniu dzieciaków, siedzi z nimi nad pracami domowymi i chodzi na wywiadówki. Tak, serio!

I to tyle w skrócie. Uprzedzam, że Gośka nawet pół złotego nie zapłaciła mi za ten pean pochwalny. Po prostu uważam, że czasami fajnie poza śmiesznym memem z czyimś niezbyt dobrym zdjęciem zwyczajnie dobrze jest napisać, że ktoś jest cool. Mało sobie prawimy komplementów, a oto mój dla Małgorzaty Rozenek-Majdan.