fbpx

2007: Pierwszy sezon „Z kamerą u Kardashianów”. Jak one wyglądały…

tylko jedna reklama


2007: Pierwszy sezon „Z kamerą u Kardashianów”. Jak one wyglądały…

Artykuł ukazuje się w ramach naszego cyklu Ale to już było, w którym przypominamy najważniejsze i najciekawsze momenty oraz osoby show-biznesu i popkultury.

Lata lecą, świat zmierza ku zagładzie, a nam przybywa zmarszczek, lecz jest jedna rodzina, która dekada po dekadzie ani nie oddaje celebryckiego berła pierwszeństwa, ani nie boi się inwestować w hurtowe upiększanie urody. Tak, to Kardashianowie.

Siedemnasty (!) sezon Z kamerą u Kardashianów zaczął się 8.09. Praktycznie przy każdym sezonie słychać, że to klapa, że nuda, że ile można, że nikt nie ogląda. A jednak coś sprawia, że E! po raz siedemnasty wpuściło na antenę najbardziej hipnotyzującą rodzinę naszych czasów.

Przypomnijmy w skrócie: w lutym 2007 roku zostaje wypuszczona seks taśma Kim Kardashian i jej ówczesnego chłopaka, wokalisty r’n’b, Raya J. Kimberley już wcześniej, jako przyjaciółka i asystentka Paris Hilton (to ona wtedy była celebrytką numer 1), była znana dziennikarzom. To jednak scena, w której napalona Kardashianka zabawia się imponującym penisem sprawiła, że media skierowały na nią swoje zainteresowanie.

Kardashian

W związku z nagłą popularnością Kim, szybko zaczęły pojawiać się propozycje. Stacja E! postanowiła zaryzykować reality show dookoła celebrytki i jej rodziny. Ta ostatnia dawała umiarkowaną nadzieję na powodzenie projektu: kilka rozpieszczonych sióstr, żądna sławy matka Kris, zmarły ojciec Robert, który budził emocje, bo bronił O.J. Simpsona, w końcu ojczym Bruce Jenner, utytułowany i emerytowany sportowiec (dziś Caitlyn Jenner, a decyzji o korekcie płci zostały poświęcone dwa odcinki – 10 i 11 sezonu 10).

W październiku 2007 roku show zadebiutowało w USA i wbrew dzisiejszej potędze rodziny Kardashian-Jenner nie od początku było sukcesem. Pierwszy sezon był mocno umiarkowany pod względem oglądalności (około milion osób na odcinek; polsatowskie Przyjaciółki co tydzień mają dwa razy więcej), dopiero harmider, jaki wokół siebie zrobiły aspirujące celebrytki sprawił, że z odcinka na odcinek widowni przybywało.

Fun fact: pierwszy odcinek pierwszego sezonu (do obejrzenia na Amazon Primie) opowiadał o tym, jak siostry przygotowują się do uczczenia szesnastej rocznicy ślubu Kris i Bruce’a, a Kim przeżywała zbliżający się pierwszy wywiad, jakiego miała udzielić.

Ileż się od tego czasu zmieniło!