tylko jedna reklama


Michał Wiśniewski
newsy, serio

2005: Michał Wiśniewski zostaje drag queen [ALE TO JUŻ BYŁO]

Podaj dalej:

Michał Wiśniewski to postać tak barwna, że opisanie wszystkiego, co działo się pod i dookoła tej czerwonej czupryny z pewnością zasługuje na oddzielny zespół badaczy i analityków. My zaś skupimy się na niedługim, ale bardzo intensywnym epizodzie sprzed 14 lat, gdy Wiśnia objawił świat swoje alter ego w postaci Reni Pączkowskiej.

Można uznać, że Renia była pierwowzorem takich postaci, jak Cleo, a więc mocno czerpiących z folkloru i biesiadnych klimatów. Nie jest pewne, skąd ta chwilowa transformacja, chęć założenia na siebie kiecki i plastikowej peruki. Jednak w ten właśnie sposób, w 2005 roku, w mediach głównego nurtu zaistniała pełnoprawna (choć, przyznajemy, nieco uboga) drag queen.

2005: Na świat przychodzi “Chinka Czikulinka” [ALE TO JUŻ BYŁO]

Płytę Pączkowskiej promował wydany w sierpniu 2005 roku singiel Hop hop hop, który Renia nagrała z ukraińską gwiazdą dragu – Wierką Serdiuczką. Przypomnijmy sobie ten utwór…

Piosenka spotkała się z dużym zainteresowaniem. Michał Wiśniewski był wtedy wciąż w rozkwicie kariery, a Wierka wiodła prym na Ukrainie. Co ciekawe, było to dwa lata przed narodzinami eurowizyjnego hitu Serdiuczki, Dancing Lashla Tumbai.

Utwór chwycił, więc Renia i Wierka usiadły przy wódce (tak to sobie wyobrażamy) i nagrały cały album. Wypełniły go disco-biesiadnymi przebojami w klimacie weselnym.

Czujemy uniesione w niesmaku czoło Wojciecha Manna, ale kto nie lubi skakać po paru głębszych do słowiańskich rytmów? Ano właśnie.

Tęsknimy za Wiśnią w wydaniu Reni Pączkowskiej. W epoce Drag Race uważamy, że Michał totalnie powinien przywrócić do życia swoje dragowe alter ego. Tylko lepsze peruczki by się przydały.


Podaj dalej:

You Might Also Like

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot