fbpx

10 rzeczy, które powinien nadrobić Tomasz Komenda

tylko jedna reklama


10 rzeczy, które powinien nadrobić Tomasz Komenda

18 lat siedzenia w pierdlu nie za swoje grzechy brzmi jak koszmar. Ciężko nawet wyrazić, jakie to smutne, żenujące (względem systemu sprawiedliwości), krzywdzące i nieludzkie. Wygląda jednak na to, że szykuje nam się gorzki happy end, Tomasz jest już na wolności, więc postanowiliśmy zrobić mu szybkie, subiektywne szkolenie z popkulturowych momentów, które przez te niemal dwie dekady odbiły się na polskim (i nie tylko) show biznesie.

1. Występ Mandaryny w Sopocie (2005 rok)

https://www.youtube.com/watch?v=a6r89a8hkFk

Tym występem żyła cała Polska w 2005 roku oraz od 2017 roku, gdy udało nam się na nowo wylansować Mandi. Jej wielkie ambicje, charyzma i zwyczajna sympatyczność ujęły miliony. Lepiej to znać, by wiedzieć, co odpowiedzieć na najważniejsze pytanie na świecie. Tomaszu, czy znasz Ewry Najt?

2. Załamanie nerwowe Britney Spears (2007 rok)

Choć wtedy, 11 lat temu, wszyscy z niepokojem patrzyliśmy na to, co działo się z księżniczką popu, dziś możemy cały proces jej upadania i odradzania się traktować bez większych emocji, bo w końcu Brit skończyła nie najgorzej. A ikoniczne obcinanie sobie włosów na oczach paparazzi to moment, o którym kiedyś będzie się uczyć w szkołach. Oby, bo na chuj komu całki?

3. 21 edycji „Tańca z Gwiazdami” (2005 – nieskończoność)

fot. YouTube / screen

Na planie tej produkcji zawiązały się piękne związki (pamiętacie Maseraka i Foremniak czy Hakiela i Cichopek?), upadały kariery (pozdrawiamy Jarka Kreta!), a samo kiczowate show budziło emocje oraz ból brzucha (trochę z niestrawności, a trochę ze śmiechu). I – co ważne – wciąż nie powiedziano w tym temacie ostatniego słowa!

4. „Kuchenne Rewolucje”

Tony Soprano GIF - Find & Share on GIPHY
Wyobrażacie sobie świat bez „Kuchennych Rewolucji” i Magdy Gessler? My nie i szczerze uważamy, że czas najwyższy na koronację na królową Polski. Dlatego, Tomaszu, musisz nadrobić wszystkie odcinki. Nie przerażaj się ilością, bo z Magdą jest jak z heroiną – raz spróbujesz, nigdy nie przestaniesz.

5. Życie i twórczość rodziny Kardashian / Jenner

fot. PornHub / screen

Tę patologiczną gromadkę traktujemy jak coś naturalnego, obecnego na co dzień. Niby nimi gardzimy, ale dziwnie byłoby bez Kim, Kris czy Kylie. Dlatego Komendzie proponujemy szybkie doszkolenie się w ich umiejętnościach, poczynając od porno, w którym Kim K ambitnie robi loda. Iconic.

6. Śmierć Hanki w kartonach, Ryśka w szpitalu i Krysi w samolocie

Kilka serialowych śmierci na tyle wbiło się w naszą pamięć, że do dziś opłakujemy bohaterów, którzy odeszli. Warto to wspomnieć Hannę Mostowiak, która zginęła wjeżdżając w kartony, Ryszarda Lubicza, który upadł w szpitalu i odszedł czy Krystynę Lubicz, która w wyniku komplikacji po operacji w Ameryce pożegnała się z życiem w samolocie.

7. Zjawisko: blogerki modowe

Mamy 30-letnią Maff, która udaje gimnazjalistkę (swoją drogą: już nie ma gimnazjów!), mamy Jess, która ostatnio przeszła operację szczęki, mamy Charlize, która zasłynęła dzięki „wi wi wi”. Patrząc na influencerki, które są ich kolejną ewolucją i już nawet nie ukrywają, że się czymś interesują, to Jess i Maff są naprawdę ostojami normalności.

8. „Gulczas, a jak myślisz” (2001 rok)

Przez ostatnie 18 lat powstało wiele złych filmów, ale do tego mamy wyjątkową słabość. Sorry, Papryk Vegeta.

9. Doda (2000 – nieskończoność)

https://www.youtube.com/watch?v=EUISi2SFffM

Można ją lubić lub nie, wielbić lub nienawidzić, ale zawsze ma się jakieś zdanie. Dorota karierę rozpoczęła w 1998 roku, gdy dołączyła do ekipy teatru Buffo, lecz to w 2000 roku powstał zespół Virgin, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jaka to z niej Dżaga. Później był Radek i głośny rozwój, kolejni nietrafieni partnerzy, kariera solowa, bójka z Agnieszką Szulim i ewolucja w królową mafii dzisiaj. Działo się.

10. Vogule Poland (2012 – nieskończoność)

Polski show biznes nie istniałby bez nas, a my bez niego. Vogule maczało łapki przy rozwoju wielu karier i rozpoczynało wiele dyskusji dotyczących medialnego istnienia innych. Mamy swoje zdanie i nie boimy się go wyrażać. To nas wyróżnia od naszych kopii i sprawia, że dzień bez Vogule to jak Dagmara bez Jacka i Conanka. Pozdro dla kumatych.