fbpx

10 lat od „Wojowniczki”! „Zawsze byłam zbuntowaną osobą” [TYLKO U NAS]

tylko jedna reklama


10 lat od „Wojowniczki”! „Zawsze byłam zbuntowaną osobą” [TYLKO U NAS]

Dokładnie 10 lat temu Polska wstrzymała oddech i już nigdy nie była taka sama. Gosia Andrzejewicz, znana dotychczas z ballad o miłości, wydała piosenkę Wojowniczka, która szybko stała się hitem i na dobre zagościła w naszych głowach, sercach i odbiornikach. Piosenkę do dziś podśpiewują wszystkie silne, niezależne kobiety (to o nas), możecie ją też usłyszeć na imprezach Vogule Poland.

Gosia z okazji okrągłej rocznicy postanowiła odpowiedzieć nam na kilka krótkich pytań dotyczących niezapomnianego singla.

Co chciałaś przekazać w Wojowniczce?
Wojowniczkę napisałam  w bardzo trudnym okresie mojego życia. Była moją odpowiedzią na setki kłamstw i oszczerstw ze strony plotkarskiego portalu, który przez ponad dwa lata prowadził negatywną kampanię na temat mojej osoby. Przeżyłam koszmar, ale im więcej mnie atakowano, tym większą siłę w sobie znajdowałam, aby nigdy się nie poddać i dalej spełniać swoje muzyczne marzenia. Nie chciałam pisać piosenki depresyjnej tylko właśnie taką, w której mogłam powiedzieć zdecydowane nie. Zawsze byłam zbuntowaną osobą i taką pewnie już pozostanę.

Ta piosenka była przełomem, bo wcześniejsze twoje single były raczej spokojnymi balladami. Skąd taki pomysł na bardziej elektroniczne brzmienie?
Poza tym utworem już wcześniej wspólnie ze St0ne’m poruszaliśmy się w klimatach szeroko pojętej elektroniki, ponieważ lubię elektroniczne brzmienia i poszukiwania na tym polu. Jednak projektów tych nie typowałam na single. Pierwszym elektronicznym singlem była piosenka Otwórz oczy, drugim Wojowniczka. Pracując nad płytą Wojowniczka chciałam stworzyć coś odmiennego stylistycznie, od tego co już było na moich poprzednich płytach, zrealizować pomysły, które w tamtym czasie się nagromadziły.

Minęło 10 lat. Jak po dekadzie patrzysz na ten utwór?
Bardzo lubię Wojowniczkę i szczerze mówiąc myślałam, że będą z nią się utożsamiały głównie kobiety. Jednak na koncertach widzę, że to przede wszystkim mężczyźni proszą o ten utwór najbardziej i to oni najgłośniej go śpiewają.